Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

„Superkobiety Onlajnu” Karoliny Kizińskiej – kulisy ilustracji na okładkę

Gosia Zimniak - ilustracje / BIZNES  / „Superkobiety Onlajnu” Karoliny Kizińskiej – kulisy ilustracji na okładkę
ilustracja na okładkę

„Superkobiety Onlajnu” Karoliny Kizińskiej – kulisy ilustracji na okładkę

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o wyjątkowej książce – „Superkobiety Onlajnu, czyli jak spełnić się w biznesie (online)” autorstwa Karoliny Kizińskiej

Dlaczego ta książka jest dla mnie wyjątkowa?

Jej ideą jest wspieranie przedsiębiorczości wśród kobiet

Sama prowadzę własną działalność i wiem, jak bardzo czasami potrzeba, żeby ktoś nam dał tego przysłowiowego kopniaka do działania, czasami potrzeba nam inspiracji, jakiejś zmiany w myśleniu, czasami jakiejś konkretnej wiedzy i właśnie to wszystko, jak obiecuje autorka, znajdziemy w tej książce.

Znam Karolinę Kizińską nie od dzisiaj (a dokładniej jakieś z 7 lat)

Przez ten czas miałam okazję obserwować, a raczej podziwiać, jak odważnie rozwija swoją działalność. Dawniej patrzyłam jak Karolina prowadzi zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci, dzisiaj oglądam jej live’y na Facebooku i mogę potwierdzić, że wszystko robi z ogromnym zaangażowaniem.

Stworzyłam ilustrację na okładkę

Na ilustracji jest Karolina nakładająca pelerynę supermocy innej kobiecie, którą tak naprawdę może być każda z nas. Z przyjemnością pracowałam nad tą ilustracją i starałam się oddać zamysł tej peleryny mocy.

Kim jest Karolina?

Karolina Kizińska – przedsiębiorczyni, muzyk, trenerka, mentorka.

Jako muzyk i właścicielka biznesów stacjonarnych (placówek edukacyjnych w Poznaniu) musiała w trakcie pandemii szybko nauczyć się zarabiać na swojej wiedzy inaczej – zaczęła tworzyć i sprzedawać kursy online. Dzisiaj dzieli się z innymi kobietami swoją biznesową wiedzą i doświadczeniem. W ramach Superkobiet Onlajnu pomaga kobietom zarabiać w internecie na tym co już wiedzą.

Karolina ma w swojej ofercie kursy, mastermindy, nadszedł czas na książkę, która, jak sama mówi, ma być sposobem na pierwszy kontakt z tym, co oferuje.

Kulisy tworzenia ilustracji na okładkę

Karolina zwróciła się do mnie z konkretnym pomysłem na tę ilustrację. O tym, skąd taki pomysł i dlaczego zdecydowała się na graficzną okładkę ciekawie opowiada w jednym ze swoich lajwów na Facebooku. Przyznaje, że pierwszą myślą było zdjęcie – w końcu większość osób na okładkę książki eksperckiej daje swoje zdjęcie. Jednak zamysł Karoliny był trochę inny – to nie ona miała tu być główną bohaterką – tylko czytelniczka, u której ma się zadziać zmiana po lekturze książki. Karolina pojawiła się na ilustracji – stoi obok i wspiera tę zmianę, nakładając czytelniczce pelerynę mocy (ta główna postać na ilustracji to miał być pewnego rodzaju awatar czytelniczki – stworzyłam też rysunki przedstawiające różne pozy i emocje tej postaci – Karolina wykorzystuje je – bardzo kreatywnie – na grafikach promocyjnych).

ilustracja na okładkę

ilustracja na okładkę

 

Gdzie można kupić książkę?

Książka ma szansę powstać dzięki jej potencjalnym czytelniczkom, dzięki kampanii crowdfundingowej. UWAGA! UWAGA! – już niewiele zostało do osiągnięcia przez Karolinę pierwszego zakładanego progu. Na stronie karolinakizinska.pl/ksiazka wesprzesz projekt i zagwarantujesz sobie te motywującą lekturę 😀 Ja polecam! 🙂