Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Cześć! Nazywam się

Gosia Zimniak-Rucińska

Jestem ilustratorką i projektantką infografik. Staram się tworzyć nie tylko piękne, ale i skuteczne (realizujące określone cele) grafiki na miarę potrzeb klientów. Największą satysfakcję czuję, gdy moje projekty są udostępniane i polecane przez innych – wtedy wiem, że to, co robię nie tylko przyciąga uwagę, ale i inspiruje, motywuje, zapada w pamięć.

Prawie sześć lat temu założyłam własną działalność. Od tego czasu cieszę się z niezależności i korzystam z możliwości, jakie daje praca na własny rachunek. Mam okazję realizować ciekawe projekty oraz współpracować z interesującymi osobami. Wśród moich klientów znajdują się zarówno duże firmy, wydawnictwa, portale, jak i inni freelancerzy czy osoby prywatne.

Kocham to, co robię.

93
projekty infografik
23
ilustracje w magazynach
6
lat własnej działalności
5570
wypitych kaw

Projektowanie infografik

Pierwszą infografikę “Zalety czytania książek” stworzyłam trzy lata temu z myślą o moim blogu. Od tego czasu zaprojektowałam wiele infografik już nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla moich klientów: firm,  portali, blogów.

Uwielbiam pracę zarówno z obrazem, jak i tekstem, dlatego świetnie czuję się w specjalizacji, jaką jest projektowanie infografik. Staram się, aby każda infografika przyciągała uwagę, opowiadała ciekawą historię i zaskakiwała. Takie podejście daje efekty – stworzone przeze mnie infografiki są chętnie i licznie udostępniane w internecie.

Moje przykładowe infografiki
Więcej w portfolio

Ilustrowanie

Pomysł, aby zostać ilustratorką narodził się we mnie kilka lat temu, gdy czytałam (nieistniejący niestety obecnie) ilustrowane przez młodych twórców, czasopismo „Bluszcz”. Wkrótce i moje ilustracje znalazły się w tym magazynie. A później w kilku innych, takich jak: „Imperium Kobiet”, „Świat kobiety”, „Miasto Kobiet”, „Women’s Health”. W swoim dorobku mam również ilustracje do książek: „Gra o biznes Izabeli Makosz czy „Jak być szczęśliwą kobietą” Justyny Krawczyk. Uwielbiam ilustrować teksty, wynajdywać znaczenia, szukać wizualnych metafor.

Tworzę ilustracje dla biznesu: grafiki na strony internetowe, do social mediów. Projektuję też  oryginalne materiały marketingowe. Ulotka czy reklama z rysunkami wyróżnia się, przyciąga uwagę i zapada w pamięć.

Moją najnowszą pasją jest ilustracja modowa.

Prywatnie

Czas wolny spędzam przede wszystkim z moją cudowną rodzinką – mężem oraz 3-letnim synkiem.

W tzw. międzyczasie czytam na potęgę (moim ukochanym pisarzem jest Milan Kundera), chodzę na koncerty lub miksuję jakiś pyszny zielony koktajl (a później go wypijam, oczywiście).

Ważne miejsce w moim życiu pełni aktywność fizyczna. Przerwy w pracy spędzam na macie do jogi, poza tym biegam i od niedawna dobrze się bawię na zumbie.

Uwielbiam Fridę Kahlo, Julię Marcell i Batmana.

Mieszkam w Poznaniu (i świetnie sobie radzę we współpracy zdalnej).