Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Przedsiębiorcze kobiety, od których wiele się nauczysz

Gosia Zimniak - ilustracje / BIZNES  / Przedsiębiorcze kobiety, od których wiele się nauczysz

Przedsiębiorcze kobiety, od których wiele się nauczysz

Bardzo często współpracuję z przedsiębiorczymi kobietami – ekspertkami w swojej dziedzinie, które dzielą się swoją wiedzą za pośrednictwem książek lub kursów. Prężnie działają w swoim biznesie, a przy tym pomagają innym w rozwoju zawodowym lub biznesowym. Dzisiaj chciałam wspomnieć o paru z nich. Prowadzisz własny biznes? Planujesz rozwój zawodowy? Sprawdź, czego możesz się od nich nauczyć! Może akurat szukasz wiedzy lub wsparcia w którymś z tych tematów.

Karolina Kizińska

Mentorka kobiecych biznesów online. Pomaga kobietom tworzyć i sprzedawać produkty oraz usługi oparte na ich wiedzy i umiejętnościach. W swojej ofercie ma kursy online, programy mentoringowe i zagraniczne wyjazdy mastermindowe. Jest autorką książki „Superkobiety onlajnu, czyli jak spełnić się w biznesie (online)”, do której miałam przyjemność stworzyć ilustrację na okładkę. O kulisach powstawania tej ilustracji przeczytasz  na moim blogu w tym wpisie. Książkę Karoliny sama pochłonęłam, to źródło super wiedzy, jak i potężny motywacyjny kopniak 🙂

Karolinę znam osobiście już od paru lat i podziwiam to, jak prężnie działa i jak się odnalazła w biznesie online po tym jak pandemia utrudniła jej prowadzenie edukacyjnych placówek stacjonarnych (Karolina jest muzykiem z wykształcenia). Można brać przykład i się od niej uczyć!

Strona Karoliny Kizińskiej

ilustracja na okładkę

 

Joanna Rułkowska

Prawniczka i ekspertka w dziedzinie działalności nierejestrowanej. Swoje działania edukacyjne kieruje przede wszystkim do mam (sama jest mamą czwórki chłopców). To niezwykła misja, bo pokazuje mamom, jak stworzyć coś swojego, co będzie źródłem nie tylko pieniędzy, ale i osobistej satysfakcji.

Napisała książkę “Biznes mamy”, do której zaprojektowałam graficzną okładkę. Książka to kompendium wiedzy prawnej, księgowej i macierzyńskiej, pomaga wszystko zorganizować i poukładać tak, aby prowadzić swój mały biznes ze spokojem i sukcesem. Książkę kupisz na stronie Prawo Mamy

Muszę przyznać, że tego typu realizacje są niezwykle przyjemne, bo książka ma wyjątkową misję – wspierania i edukowania mam, które pragną wystartować z własnym biznesem. Jest mi to bliskie, bo sama łączyłam zajmowanie się moimi małymi dziećmi z aktywną działalnością zawodową 🙂

okładka graficzna

 

Karolina Niedzielska

To ekspertka w dziedzinie kadrowości. Dzieli się wiedzą za pośrednictwem kursów, warsztatów, książek. Aktywnie prowadzi wartościowy fanpage Kwadrans z HR. Na stronie Karoliny Niedzielskiej znajdziesz też ‘Bibliotekę kadrowca’ z darmowymi materiałami i wzorami dokumentów. A ja stworzyłam okładki i ilustracje do książek Karoliny Niedzielskiej oraz projekty graficzne produktów fizycznych (jak kubek, notes, segregator).

 

Aleksandra Pakuła

Ekspertka od etykiety, która jak dla mnie, nieustannie odczarowuje ten temat. Dlaczego? Zawsze mi się wydawało, że etykieta to tylko coś co dotyczy wyższych sfer, a jak się okazuje, sporo wiedzy, którą przekazuje Aleksandra można wykorzystać w codziennym “zwykłym” życiu. Ostatnio ukazała się jej książka „Z klasą w biznesie”, gdzie wyjaśnia, jak zachować się w różnych biznesowych sytuacjach (jak np. spotkania biznesowe, wyjazdy służbowe, pisanie e-maili, budowanie relacji w biznesie). A ja miałam przyjemność stworzyć ilustracje do tej książki. To nie pierwsza nasza współpraca, bo do pierwszej książki Aleksandry “Z klasą. Vademecum współczesnej damy” też zrobiłam ilustracje.

 

Katarzyna Mróz-Jaskuła

Na co dzień  zajmuje się projektowaniem i składaniem książek oraz korektą. Dzieli się również wiedzą dotyczącą wydawania książki. Obecnie sporo przedsiębiorczych osób pisze książki eksperckie, często postanawiając wydać ją samodzielnie. Dlatego jeśli Twoim zawodowym celem jest własna książka – obserwuj Kasię na profilu @wielogłoska, bo szykuje ona poradnik o self-publishingu (do którego zrobiłam ilustrację na okładkę).

 

Prawda, że inspirujące kobiety? Sama chętnie je podpatruję jak działają w swoich biznesach 😊

A jeśli Ty też jesteś ekspertką w swojej dziedzinie – chętnie stworzę oprawę graficzną dla Twojej wiedzy!