Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Książki i ja – 5 faktów o mojej relacji z książkami

Gosia Zimniak - ilustracje / CZAS WOLNY  / Książki i ja – 5 faktów o mojej relacji z książkami
projekt książki

Książki i ja – 5 faktów o mojej relacji z książkami

Książki zajmują sporą część mojego zawodowego i prywatnego życia. Postanowiłam napisać coś o sobie właśnie w kontekście książek. Oto 5 faktów o mojej relacji z książkami.

1. Uwielbiam książki. Zarówno czytać książki oraz książki jako fizyczne przedmioty – dotyk papieru, zapach druku… (tak, wącham książki). Swoją miłość do książek często przelewam na ilustracje, którymi dzielę się w mediach społecznościowych.

grafika o czytaniu książek

grafika o czytaniu książek

2. Na moją miłość do literatury mam nawet papiery – magisterkę z filologii polskiej.

3. Moim ulubionym rodzajem zleceń są właśnie różnego rodzaju projekty książkowe – tworzę ilustracje do książek, projektuję okładki. Z połączenia miłości do książek i moich rysunkowych oraz graficznych umiejętności powstają wyjątkowe projekty książkowe: oryginalne i artystyczne, jednocześnie staranne i przemyślane. Poniżej możesz zobaczyć mój stosik chwały – książki, w których maczałam moje kreatywne paluszki.

projekt książki

4. Kilka lat temu (pewnie już będzie ponad 10 lat temu) stworzyłam infografikę „Zalety czytania książek”. Do dzisiaj jest ona bardzo popularna w internecie. Istnieją jej różne wersje językowe (ja stworzyłam polską i angielską), a co jakiś czas dostaję zapytania z różnych zakątków świata, czy pozwalam na jej wydrukowanie i powieszenie np. w szkole czy w bibliotece. Oczywiście zawsze się zgadzam, bo cieszę się, że mam swój udział w krzewieniu kultury czytania.

5. Jestem autorką książki pt. „Infografika. Sztuka atrakcyjnego projektowania treści” (wydanej przez wydawnictwo Onepress). Niestety już niedostępna jest w papierowej wersji (tylko ebook). Napisanie książki było dla mnie zdecydowanie wielkim projektem – przygotowałam nie tylko ekspercką treść, ale i materiał graficzny – przykładowe infografiki i grafiki do treści.

 

A jaka jest Twoja relacja z książkami?

A może piszesz lub wydajesz książkę? Zobacz, co mogę zrobić, aby Twoja książka zachwycała! –>oferta ‘Projekty książkowe”