Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Bajkowe ilustracje z wyzwania #FairyFashionWeek + dlaczego warto brać udział w kreatywnych wyzwaniach

Gosia Zimniak - ilustracje / KREATYWNOŚĆ  / Bajkowe ilustracje z wyzwania #FairyFashionWeek + dlaczego warto brać udział w kreatywnych wyzwaniach

Bajkowe ilustracje z wyzwania #FairyFashionWeek + dlaczego warto brać udział w kreatywnych wyzwaniach

Jednym z najskuteczniejszych, według mnie, sposobów na rozwój artystyczny jest eksperymentowanie. Co to oznacza? Podejmowanie się wyzwań, tworzenie czegoś nowego, w nowy sposób. Doskonałą przestrzenią na tego typu eksperymenty są różnego rodzaju artystyczne wyzwania, które odbywają się w mediach społecznościowych. Ostatnio brałam udział w takim wyzwaniu, więc postanowiłam podzielić się ilustracjami, które stworzyłam w ramach tego wyzwania + przedstawić kilka moich przemyśleń z tym związanych.

#FairyFashionWeek to ilustracyjne wyzwanie zorganizowane przez kilka ilustratorek działających na Instagramie. Wyzwanie polegało na tworzeniu ilustracji/rysunków na podstawie podanych na dany dzień słów. Każdego dnia była jakaś postać z bajki + dwa słowa, które należało zinterpretować w ilustracji. Dzięki dedykowanym hasztagom, uczestnicy wyzwania mogli do siebie trafiać i wzajemnie komentować swoje prace.

Przed każdym tego typu wyzwaniem stawiam sobie jakiś cel lub założenia. Tym razem moim celem było stworzenie rozbudowanych ilustracji w pełnym kolorze, opowiadających jakąś historię. Moje bajkowe bohaterki postanowiłam umieścić w jak najbardziej współczesnej, codziennej scenerii i zawrzeć motywy pracy lub macierzyństwa (bliskie mi tematy).

Oto co stworzyłam.

Dzień pierwszy: Śpiąca Królewna, chmury, kołnierz

Dzień drugi: Roszponka, fartuszek, kwiaty

Dzień trzeci: Małgosia, serca, rozszerzane spodnie

Dzień czwarty: Calineczka, beret, krata.

 

Jestem bardzo zadowolona z tego, co stworzyłam. Ilustracje, które powstały w ramach wyzwania #FairyFashionWeek na pewno będą miały swoje miejsce w moim portfolio.

Zalety wyzwań kreatywnych

Przede wszystkim jest to motywacja do codziennego tworzenia. Wyzwanie pomaga budować dobre nawyki związane z codzienną pracą i dążeniem do celu: regularność, wytrwałość, systematyczność. Na pewno sporą motywacją do ukończenia wyzwania jest fakt, że deklarujemy publicznie swój udział w wyzwaniu.

Masz inspirację do tworzenia – dobre dla tych, którym czasami brakuje pomysłu na ilustrację/zdjęcie/tekst. Bardzo lubię tworzyć to, co siedzi mi w głowie czy na sercu, ale lubię też mieć raz po raz coś „zadane”. Uruchamia to według mnie nowe pokłady kreatywności. Poza tym praca na temat zadany przez kogoś rozwija umiejętność współpracy i odpowiadania na brief klienta.

Wyzwanie to świetny sposób na naukę i pierwsze kroki w jakiejś dziedzinie. W takim wyzwaniu nie liczą się umiejętności, każdy może wziąć w nim udział. Warto pamiętać, że nawet osoby dzisiaj zaawansowane zrobiły kiedyś  ten pierwszy krok w kierunku rysowania, fotografowania, pisania i pierwszy raz opublikowały swoją pracę w internecie. Impulsem do rozwoju może okazać się feedback od innych uczestników.

Poznajesz inne osoby, innych pasjonatów i twórców – przyjazna atmosfera, która panuje wśród uczestników wyzwania sprzyja nawiązywaniu internetowych znajomości i budowaniu społeczności wokół naszej twórczości. Dzięki wyzwaniu miałam okazję poznać sporo osób i zobaczyć co tworzą.

Jest to świetna zabawa i sposób na relaks. Swoją drogą nauka, ćwiczenie systematyczności, promocja, rozwój itp… Kreatywne wyzwanie to po prostu świetna zabawa.

To wszystko sprawia, że tego typu wyzwania kreatywne to bezpieczna przestrzeń na rozwój, gdy np. chcemy przetestować jakąś nową technikę lub styl tworzenia. Nie zawsze jest na to miejsce i czas, gdy realizujemy zlecenia dla klienta.

 

Potrzebujesz kreatywnej ilustracji? Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą – zobacz, co mogę dla Ciebie zrobić –> kliknij dowiedz się więcej!