Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Okładka wyrażająca więcej niż 1000 słów – projekt okładki książki “Biznes mamy”

Gosia Zimniak - ilustracje / ROZWÓJ  / Okładka wyrażająca więcej niż 1000 słów – projekt okładki książki “Biznes mamy”

Okładka wyrażająca więcej niż 1000 słów – projekt okładki książki “Biznes mamy”

Niby nie ocenia się książki po okładce, ale…wiele osób mi pisze że Twoje dzieło wyraża więcej niż 1000 słów. Idealna okładka, która wspiera i pokazuje co będzie czekać na czytelnika“ – to słowa Joanny Rułkowskiej – prawniczki, ekspertki w dziedzinie działalności nierejestrowanej i autorki książki “Biznes mamy. Poradnik działalności nierejestrowanej”, do której miałam przyjemność stworzyć projekt okładki.

We wpisie opowiem trochę o książce, ale przede wszystkim zaprezentuję cudowne zdjęcia autorki z książką, które zrobiła fotografka Julita Korczak .

projekt okładki książki

Książka “Biznes mamy” to kompendium wiedzy prawnej, księgowej i macierzyńskiej, pomaga wszystko zorganizować i poukładać tak, aby prowadzić swój mały biznes ze spokojem i sukcesem. Znajdziesz tu osobne rozdziały o kwestiach księgowych i prawnych działalności nierejestrowanej, a także tematy związane bezpośrednio z macierzyństwem, czyli o działalności nierejestrowanej w ciąży, na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. Jesteś mamą, która chce mieć własny biznes, ale uważasz, że nie masz na to czasu? A może boisz się, co powiedzą inni? W książce znajdziesz również sposoby na pozbycie się tego typu wymówek.

projekt okładki książki

A jak powstawał sam projekt okładki? Joanna odezwała się do mnie, podesłała treść (książka wcześniej była ebookiem), nie miała konkretnej wizji okładki. Ja przygotowałam trzy zupełnie różne projekty w formie szkiców, następnie dopracowywałam ten wybrany. Ilustracja na okładce przedstawia samo życie przedsiębiorczej mamy. Sama jestem pracującą mamą małych dzieci, małe łapki niejednokrotnie próbowały coś pobroić przy moim komputerze 😉

projekt okładki książki

Muszę przyznać, że tego typu realizacje są niezwykle przyjemne, bo książka ma wyjątkową misję – wspierania i edukowania mam, które pragną wystartować z własnym biznesem. Jest mi to bliskie, bo sama łączyłam zajmowanie się moimi małymi dziećmi z aktywną działalnością zawodową. Wiem, że posiadanie czegoś swojego np. małego biznesu może być odskocznią od codziennych spraw młodej mamy. Warunek jest jeden – aby czerpać z biznesu radość i satysfakcję, musi być on poukładany i dobrze zorganizowany. A to można osiągnąć dzięki książce Joanny Rułkowskiej.

projekt okładki książki

Zachęcam Cię do odwiedzania strony Joanny – prawo-mamy.pl (tam sporo informacji na blogu) i kupowania książki “Biznes mamy”.

Patrzę na te zdjęcia i stwierdzam, że robię bardzo fotogeniczne okładki książki 😉

projekt okładki książki

 

A jeśli Ty też piszesz lub wydajesz książkę, z przyjemnością stworzę dla Ciebie projekt okładki wyrażającej więcej niż 1000 słów 🙂

Zapraszam do kontaktu!

kontakt@gosiazimniak.pl