Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Rysowanie na żywo podczas eventów

Gosia Zimniak - ilustracje i infografiki / BIZNES  / Rysowanie na żywo podczas eventów
rysowanie na żywo

Rysowanie na żywo podczas eventów

Jakiś czas temu poczułam potrzebę wyjścia z moją twórczością do ludzi. Postanowiłam, że chcę się sprawdzić w rysowaniu na żywo.

Czym jest rysowanie na żywo?

To rysowanie portretów czy sylwetek uczestników różnego rodzaju eventów, wydarzeń. Z reguły są to szybkie szkice 15-20 minutowe. Tego typu rysunki mogą być atrakcją eventu (wyłączną lub jedną z wielu) oraz jednocześnie prezentem dla uczestników.

rysowanie na żywo

To całkowita nowość dla mnie, bo z reguły pracuję w domowym zaciszu, ponadto nigdy za bardzo nie lubiłam jak ktoś mi patrzy na ręce podczas pracy. Co się zmieniło w moim podejściu? Dlaczego postanowiłam wyjść ze strefy komfortu? Chyba po prostu zaczęłam czuć się pewniej w rysunku. Ostatnio naprawdę sporo rysuję, sporo portretów i sylwetek, a to najlepszy sposób na rozwój umiejętności. Poczułam, że potrzebuję w rysunku nowych wyzwań.

I takim wyzwaniem było rysowanie portretów uczestniczek warsztatów stylizacyjno-makijażowych organizowanych przez stylistkę Paulinę Świderską i wizażystkę Izę Kolanowską. Warsztaty odbyły się 13 lutego w pięknych wnętrzach modowego atelier Małgorzaty Hajduk w Poznaniu. Paulina i Iza przygotowały sporo wiedzy, więc aby nie odrywać uczestniczek od przebiegu warsztatów, rysowałam w czasie wykładu Pauliny. Nie chciałam też, aby portretowane osoby czuły się skrępowane. Powstały szybkie portrety markerami i sądząc po reakcji portretowanych osób, spodobały się. I właśnie to było najlepsze w tym całym doświadczeniu – emocje na żywo i widok zadowolonych odbiorców mojej twórczości. Rysowanie na żywo bardzo mi się spodobało. Chcę więcej!

rysowanie na żywo

 

Jak można wykorzystać rysowanie na żywo?

Przede wszystkim jako atrakcja na różnego rodzaju eventach, takich jak:

– otwarcie butiku/salonu urody/salonu fryzjerskiego,

– eventy w salonach mody/urody/fryzjerskich,

– śluby/wesela – rysowanie gości, portret jako pamiątka i podziękowanie od pary młodej,

– eventy firmowe.

 

Dlaczego warto wykorzystać rysowanie na żywo podczas eventu?

Rysowanie na żywo to idealne połączenie rozrywki i niestandardowego prezentu dla gości wydarzenia.

Jest to ciekawa atrakcja, która może po prostu wyróżnić event. W erze selfie rysowane portrety są bardziej osobiste i oryginalne. Fakt pojawienia się rysownika na evencie może przyciągnąć więcej osób. Poza tym samą atrakcją może być podpatrywanie jak pracuje rysownik, bo wszystkie piękne portrety powstają na oczach uczestników.  To wciągające i niezapomniane wrażenia.

rysowanie na żywo

Dzięki rysowaniu na żywo można dostarczyć gościom wyjątkowego doświadczenia (którego prawdopodobnie wcześniej nie zaznali). Goście i uczestnicy wydarzenia nie tylko otrzymują jedyną w swoim rodzaju pamiątkę – portret, który mogą zabrać do domu, ale i doświadczenie bycia portretowanym.

Wszelkiego rodzaju pozytywne emocje związane z powstawaniem portretu umacniają związek uczestnika eventu z marką, która go organizuje. Wydarzenia na żywo to idealna okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z klientami. Stworzenie takiego niepowtarzalnego prezentu dla każdego uczestnika, pogłębia ich związek z wydarzeniem i marką.

Charakter eventu może mieć odzwierciedlenie na ilustracji. Rysunki można wzbogacić o jakiś charakterystyczny element, kolor lub logo (widziałam rysunki z jednego zagranicznego eventu organizowanego przez Disneya i wszystkie osoby na portretach miały dorysowane uszy myszki miki). Jeśli jest to marka modowa czy biżuteryjna na rysunku można sportretować osobę w konkretnym ubraniu czy biżuterii. Ciekawym pomysłem jest rysowanie osób w nowej fryzurze/makijażu podczas wizyty w salonie urody. Jest wiele możliwości, dzięki którym portret będzie przypominał nie tylko o wyjątkowym doświadczeniu, ale i o marce, która za nim stoi.

Rysunkowy portret jest nie tylko pamiątką do powieszenia w domu, ale i czymś, czym można podzielić się w mediach społecznościowych.

rysowanie na żywo

Jeśli zdarzyło Ci się organizować jakiś event zastanawiałeś się, jaką wartość dodaną dostarczyć uczestnikom? Czy to jakieś wyjątkowe doświadczenie czy coś materialnego, co można zabrać do domu. W przypadku posiadania na swoim evencie rysownika można mieć to i to!

 

Planujesz wydarzenie i chcesz wzbogacić je o wyjątkowe wrażenia dla uczestników? Szukasz niestandardowego pomysłu na prezent dla uczestników eventu? Ilustracje na żywo mogą być właśnie tym, czego szukasz!

Specjalizuję się w rysowaniu portretów oraz sylwetek. W 15 minut potrafię stworzyć wyjątkowy prezent dla każdej osoby, którą rysuję na miejscu. Zawsze staram się uchwycić podobieństwo portretowanej osoby, a rysunkowi nadać unikalny charakter. Rysuję kolorowymi markerami. Zapraszam do współpracy!