Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

5 infografik z radami dla przedsiębiorczych osób

Gosia Zimniak - ilustracje i infografiki / BIZNES  / 5 infografik z radami dla przedsiębiorczych osób
rady dla przedsiębiorców

5 infografik z radami dla przedsiębiorczych osób

Infografiki to źródło wartościowej wiedzy, podanej w ciekawy sposób. Miałam okazję robić już infografiki na wiele różnych tematów. Szczególnie bliskie mojemu sercu są te, które podejmują tematy okołobiznesowe. Niektóre z nich opracowywałam  dla klientów, na podstawie jakiś źródeł, czasami tworzę coś na podstawie własnych doświadczeń. Dzisiaj przedstawię najlepsze, według mnie, infografiki zawierające rady dla przedsiębiorców (na różnych etapach własnej działalności). Jest więc coś o produktywności, nawiązywaniu relacji z klientem oraz budowaniu marki 🙂

Praca zdalna – jak zarabiać bez wychodzenia z domu

Zaczynamy od podstaw, czyli coś dla osób, które dopiero myślą o byciu przedsiębiorcą czy freelancerem. Obecnie jest wiele zawodów, które można wykonywać przez internet, bez wychodzenia z domu. To pomysł dla osób, które chcą sobie dorobić lub z czasem chcą założyć własną działalność. Na infografice znajdziesz zestawienie zawodów, które możesz wykonywać zdalnie. Możliwości jest naprawdę wiele! Na infografice ujęłam też zalety i wady pracy w  domu. Na szczęście przeważają (według mnie) te pierwsze, więc osobiście polecam ten tryb pracy! A jeśli nie wiesz, czy się nadajesz – możesz też sprawdzić kilka głównych cech osoby, która nadaje się na freelancera.

Kliknij na zdjęcie, aby przenieść się na stronę, gdzie jest opublikowana infografika

 

rady dla przedsiębiorców

10 sposobów na oszczędzanie czasu w trakcie pracy

Na poprzedniej infografice, wśród cech potrzebnych do pracy zdalnej, znajdują się takie stwierdzenia: Nie masz problemów z mobilizacją do pracy i samodyscypliną oraz Potrafisz zarządzać czasem. To bardzo ważne aspekty przedsiębiorczego trybu życia. Na szczęście można je w sobie wyćwiczyć. Przyznaję, że mi samej było ciężko (ponad 7 lat temu) przestawić się na nowy tryb pracy – bez szefa nad głową. Swoje doświadczenia w pracy nad produktywnością ujęłam na infografice 10 sposobów na oszczędzanie czasu w trakcie pracy.

oszczędzanie czasu

10 przykazań kultury obsługi klienta według Tony’ego Hsieha

Tony Hsieh to amerykański przedsiębiorca – prezes firmy Zappos i autor książki o znamiennym tytule “Dawaj innym szczęście”. W każdym biznesie ważna jest jakość obsługi klienta. Zadziwianie obsługą, pozytywne nastawienie, przekraczanie oczekiwań klientów – to droga do budowania dobrych relacji z klientami i sposób na to, aby wracali. Warto wdrożyć choć jedną z dziesięciu zasad Tony’ego. Infografika powstała na podstawie rozdziału z książki “Klient w centrum uwagi” Roberta Zycha.

infografika hsieh

 

Zasady budowania marki osobistej

Obecnie pojęcie marka osobista jest bardzo popularne. Bo tak naprawdę każdy z nas ma markę osobistą i tylko od nas zależy, czy będziemy nią zarządzać, czy też nie. Na pewno powinni to robić wszyscy przedsiębiorcy. “Dobra marka osobista to nie tylko satysfakcja i reputacja, ale też lepsza pozycja na rynku pracy, liczniejsze kontakty w branży oraz rozpoznawalność” – przeczytałam w magazynie “Coaching” nr 5/2017. W tym samym artykule opisanych jest 7 zasad budowy marki osobistej, które postanowiłam przedstawić na infografice. Efekty poniżej.

To, co dla mnie jest ważne, a o czym chyba najmniej się mówi, to ostatni punkt, czyli regularna weryfikacja swojego wizerunku. Człowiek nieustannie się zmienia, rozwija, więc wraz z nim zmienia się jego marka osobista. Warto raz po raz zastanowić się nad tym i podjąć ewentualne zmiany.

marka osobista infografika

 

Zasady budowania relacji z klientem przez e-mail/telefon

Kolejny ważny aspekt przedsiębiorczego życia – budowanie relacji z klientami. Współczesne technologie pozwalają nam prowadzić biznes bez konieczności spotykania się z klientem twarzą w twarz. Ma to swoje zalety – możemy współpracować z klientami z każdej części Polski i świata. Warto jednak wiedzieć, na czym polega efektywna komunikacja przez e-mail czy telefon. Z pomocą przychodzą te dwie infografiki, które powstały na podstawie książki Mateusza Grzesiaka “Psychologia sprzedaży – droga do sprawczości, niezależności i pieniędzy.

Zawsze lubię je pokazywać razem, więc tym sposobem mamy aż 6 infografik z radami dla przedsiębiorczych osób 😉

infografika

infografika

 

Mam nadzieję, że powyższe infografiki były dla Ciebie pomocne i ciekawe. Daj znać, jakie tematy najbardziej interesują Ciebie – jako przedsiębiorcę! Może zainspiruję się przy tworzeniu kolejnej infografiki 🙂