
Moje zawodowe podsumowanie 2021 roku
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, czas robienia podsumowań, wyciągania wniosków i planowania kolejnego roku. Lubię podsumowania, bo pozwalają dostrzec to, co się osiągnęło, a poświęcając temu uwagę doceniamy siebie i to, co robimy. W podsumowaniach roku staram się skupiać na pozytywach i ewentualnych lekcjach na przyszłość.
Za mną kolejny rok pracy jako ilustratorka. Był to bardzo fajny rok, obfitujący w ciekawe zlecenia, także te z kategorii WYMARZONE.
W mojej pracy w 2021 roku zauważam trzy tendencje…
1. Książki – ilustrowanie i projektowanie okładek
Uwielbiam książki, uwielbiam czytać, więc zlecenia okołoksiążkowe dają mi szczególną satysfakcję. W tym roku zilustrowałam 5 książek, do większości z nich przygotowałam też projekt okładki. Mowa tu m.in. o serii książek Karoliny Niedzielskiej (w tym roku wyszły trzy i już zaczęłam pracę nad ilustracjami do czwartej 😉 )
Moje ilustracje pojawiły się w książce Aleksandry Pakuły “Z klasą. Vademecum współczesnej damy” (do kupienia na stronie instytutetykiety.pl)
W 2021 roku miałam przyjemność wziąć też udział w niezwykłym projekcie. Fundacja Teraz Wy wydała książkę “Mój świat emocji” – skierowaną do młodzieży i poruszającą ważne tematy. Ja przygotowałam ilustrację do każdego rozdziału oraz projekt okładki.
E-book i tradycyjne książki są dostępne za darmo. Ebooka można pobrać na stronie: https://terazwy.pl/ebookemocje/
Moje rysunki pojawiły się na okładce książki “Jak wychować ludzi sukcesu” Esther Wojcicki oraz “Nie tym tonem, czyli okiełznać hejtera” Agaty Baryły.
Jestem bardzo dumna z tego stosiku. I zdecydowanie chciałabym kontynuować prace przy książkowych projektach w przyszłym roku. Jeśli więc piszesz lub wydajesz książkę i chcesz, żeby zyskała ona wyjątkową oprawę graficzną mojego autorstwa – napisz do mnie!
2. Długofalowe współprace
W 2021 roku sporo moich współprac miało długofalowy charakter. Dla wspomnianej wcześniej Karoliny Niedzielskiej stworzyłam oprawę graficzną wielu produktów i książek. Był nadruk na kubek, torbę, projekt segregatora kadrowca i grafiki do kalendarza. Efektem jest odświeżony wizerunek marki oraz spójne projekty.
Przez cały rok współpracowałam także z Anną Smorąg. Tworzyłam dla niej grafiki do mediów społecznościowych – mini komiksy nawiązujące do tematyki, którą pani Ania porusza na swoim Instagramie.
Bardzo lubię długofalowe współprace. To nie tylko miła satysfakcja, że klient jest zadowolony ze współpracy ze mną, dlatego wraca po kolejne projekty. To jest też duża wygoda i ułatwienie. Fajnie gdy już się poznam z klientem i wypracujemy jakiś sposób działania – praca jest wtedy bezproblemowa i bardzo przyjemna (i myślę, że to obustronne odczucie).
3. Ważne tematy
Ciałopozytywność, zaburzenia odżywiania, zdrowie psychiczne, asertywność, przemoc… w zeszłym roku tworzyłam ilustracje poruszające m.in. te mocne i ważne tematy. Przede wszystkim przy książce “Mój świat emocji” Fundacji Teraz Wy, której celem jest normalizowanie wielu tematów, które często pozostają w sferze tabu. Bardzo “zaangażowane” były też ilustracje, które tworzyłam dla Anny Smorąg. Dotyczyły zdrowego postrzegania siebie, swojego wyglądu, asertywności i mądrego dbania o siebie i swoje zdrowie.
Cieszę się, że dzięki takim współpracom mogę dołożyć coś od siebie do dyskusji o ważnych kwestiach.
Chcesz współpracować ze mną w 2022 roku? Napisz, a wyślę Tobie moją ofertę: kontakt@gosiazimniak.pl