Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Moja książka o infografikach jest w przedsprzedaży!

Kreatywne ilustracje i infografiki / INFOGRAFIKI  / Moja książka o infografikach jest w przedsprzedaży!

Moja książka o infografikach jest w przedsprzedaży!

Nareszcie mogę ogłosić, że moja książka o infografikach jest już w przedsprzedaży! Przelałam w nią całe moje doświadczenie związane z projektowaniem infografik, sporo się napracowałam nie tylko nad tekstem, ale i nad zamieszczonymi w niej grafikami. Tym bardziej się cieszę, że trzymam ją już w rękach. W tym wpisie opowiem trochę o niej, zdradzę co w niej jest i dla kogo jest przeznaczona.

książka o infografikach

Od początku… Moja książka zatytułowana jest “Infografika. Sztuka atrakcyjnego prezentowania treści”. Została wydana nakładem wydawnictwa Onepress. Ma 176 stron i nietypowy, poziomy format, dzięki któremu treść (tekst + grafiki) jest bardzo ciekawie zaprezentowana i przejrzysta. Książka dostępna jest w wersji papierowej i w formie ebooka. Osobiście polecam jednak wersję tradycyjną ze względu na duuuuże walory estetyczne.

Książka podzielona jest na 5 części:

Wstęp (gdzie piszę o tym, czym w ogóle jest infografika, przytaczam historię infografik i komunikacji wizualnej oraz naukowe dowody skuteczności infografik).

Infografiki w biznesie (wyjaśniam, dlaczego infografika i biznes to połączenie idealne, opisuję rodzaje infografik i pokazuję przykłady tych, które warto wykorzystywać w biznesie).

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zaprojektowaniem infografiki (skąd brać pomysł i treści na infografikę, jak opracować tekst na infografikę, a osobom, które wolą zlecić wykonanie infografiki projektantowi – zdradzam jak wygląda współpraca z projektantem).

Projektowanie infografiki krok po kroku (to opis mojego procesu projektowania infografik, począwszy od wykonania szkicu, poprzez sposoby wizualizowania treści, wykorzystywania różnych elementów graficznych, wybór kolorystyki itp.)

Publikacja i promocja infografik (o tym co zrobić, żeby infografika przyniosła oczekiwane efekty).

Jak widać zagadnienie infografik potraktowałam dość kompleksowo. Nie znajdziesz w mojej książce jednak instrukcji obsługi żadnego z programów graficznych. Skupiam się raczej na pewnym podejściu do projektowania, na uniwersalnych informacjach oraz zasadach. Wiedzę tę możesz wykorzystać, projektując infografikę zarówno w profesjonalnym programie, jak i w tych prostszych, darmowych.

W związku z tym, że same infografiki to twory dość interdyscyplinarne, książka zawiera wiedzę z zakresu komunikacji wizualnej, projektowania graficznego i content marketingu.

 

Dla kogo jest to książka?

Książka “Infografika. Sztuka atrakcyjnego prezentowania treści” to praktyczny poradnik dla:

– osób, które chcą wykorzystywać infografiki w komunikacji swojej marki (przedsiębiorcy, twórcy internetowi),

– osób, które chciałyby samodzielnie zacząć tworzyć infografiki – przy czym przekonuję, że nie są potrzebne do tego specjalne zdolności artystyczne czy wypasiony program graficzny,

– osób, które chciałyby wykorzystywać infografiki w swojej komunikacji, ale chcą zlecić ich wykonanie – projektowanie infografik krok po kroku to tylko jeden rozdział, w książce znajduje się wiele na temat przygotowywania koncepcji infografiki (wyszukiwanie i opracowywanie treści) i jej późniejszej promocji + są wskazówki, jak usprawnić współpracę z projektantem

– osób zajmujących się zawodowo marketingiem,

– osób, które po prostu chcą tworzyć atrakcyjne treści (np. wzbogacić o warstwę wizualną wszelkie raporty, prezentacje lub komunikację w social mediach)

 

Jak książka wygląda w środku?

Wizualnie książka jest cudna. Każda część ma swój kolor przewodni. Znajdują się w niej infografiki, które stworzyłam dla klientów (jako przykłady do tego, o czym piszę) oraz grafiki do treści stworzone z myślą o książce. Poniżej kilka zdjęć ze środka książki.

książka o infografikach

książka o infografikach

książka o infografikach

książka o infografikach

książka o infografikach

 

Książka jest obecnie w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa. Jest w promocyjnej, przedsprzedażowej cenie. Zamówienia będą realizowane od połowy maja. Klikając poniższy banner przejdziesz do strony wydawnictwa z moją książką. Możesz tam znaleźć jeszcze krótki opis książki i cały spis treści.

 

Dla mnie napisanie i wydanie tej książki to mega emocje. Nie mogę doczekać się pierwszych opinii. Mam nadzieję, że mój wpis przybliżył Tobie trochę ideę i treść mojej książki. Jeśli masz jakieś pytania o nią, to chętnie odpowiem 🙂