Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Infografika jest kobietą (+ 5 najlepszych kobiecych infografik)

Kreatywne ilustracje i infografiki / INFOGRAFIKI  / Infografika jest kobietą (+ 5 najlepszych kobiecych infografik)
kobiece infografiki

Infografika jest kobietą (+ 5 najlepszych kobiecych infografik)

W mojej karierze projektantki infografik spora część tworzonych przeze mnie projektów dotyczyła tematyki kobiecej… Tworzyłam kobiece infografiki o urodzie, zdrowiu, ciuchach i kosmetykach. Ale nie tylko…  Kobiety interesują się również rozwojem osobistym oraz biznesem, co wnioskuję po popularności wśród kobiet infografik na te tematy. Coś jest w infografikach, że idealnym narzędziem komunikacji skierowanej do kobiet. Co to takiego?

Odpowiedź na to pytanie znalazłam w książce Barbary Stawarz-García – „Content marketing i social media: jak przyciągnąć klientów”, a dokładniej w rozdziale dotyczącym content marketingu skierowanego do kobiet.

Po pierwsze, należy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego marki powinny w ogóle interesować się komunikacją skierowaną do kobiet? Według badań kobiety odpowiadają za ponad 80% wszystkich decyzji zakupowych w gospodarstwie domowym. I jak podaje Barbara Stawarz-García, jest to trend globalny.

 

Jak zatem powinna wyglądać komunikacja skierowana do kobiet? I jakie miejsce mają w niej infografiki?

Obszary ważne dla kobiet to wspieranie, ulepszanie i upraszczanie życia. Takie są właśnie infografiki – dostarczają wiedzy, wartości oraz inspiracji. Praktyczne porady przedstawione są w sposób czytelny. Temat przedstawiony jest prosto i zwięźle, bez zbędnego lania wody. Wbrew pozorom kobiety są bardzo praktyczne i jak wiadomo, często pełnią wiele ról, więc nie mają zbyt wiele czasu na zapoznawanie się z zawiłymi treściami.

Kobiety chętnie podzielą się infografiką, pod warunkiem, że będzie ona dawała wartość (edukowała, inspirowała lub zapewniała rozrywkę). To efekt dążenia kobiet do budowania lepszego świata i pomagania innym.

Kobiety zwracają uwagę na funkcjonalność, jakość i design. Dlatego ich uwagę przyciągają pomysłowe projekty, estetycznie wykonane.

 

Kobiece infografiki – 5 najlepszych przykładów

Mam kilka przykładów kobiecych infografik mojego autorstwa. Reprezentują różne style i podejmują różne tematy.

Potwory z szafy

To przykład infografiki, która dowodzi, że tworząc projekt dla kobiet wcale nie obowiązuje zasada “think pink” 😉 Nie musi być różowo, ładnie i zdrobniale. Może być brązowo, strrrasznie i zabawnie. Kobiety mają dystans do siebie i potrafią śmiać się ze swoich słabych punktów, jakim niewątpliwie jest codzienne “Nie mam się w co ubrać”.

Infografika powstała we współpracy ze stylistką – Basią Józefiak.

5 kroków do znalezienia lub stworzenia sobie wymarzonej pracy

Mam sentyment do tej infografiki, bo tworzyłam ją, gdy sama byłam na macierzyńskim. Kobieta jest tutaj w roli głównej, przedstawione są konkretne rady do wdrożenia od zaraz.

Infografika powstała na podstawie książki Marty Waszczuk “Mamy, wracamy”.

Tego nie warto robić dla urody!

Ważny temat, ponieważ niektóre z nawyków urodowych mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Warto o tym wiedzieć!

(kliknij na zdjęcie, aby przejść do infografiki)

kobiece infografiki

Jak dobierać biżuterię?

Kolejna praktyczna infografika. Przedstawienie informacji w wizualny sposób, w tym przypadku, pozwala łatwiej wytłumaczyć temat i trafić do wyobraźni.

(kliknij na zdjęcie, aby przejść do infografiki)

kobiece infografiki

15 faktów o Fridzie Kahlo

Infografiki to także świetny sposób na przedstawienie ciekawych postaci. Frida Kahlo to bardzo inspirująca kobieta i moja osobista idolka.

infografika o fridzie kahlo