Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Jak zadbać o siebie pracując przed komputerem? – infografiki, dzięki którym zadbasz o zdrowie podczas pracy

Kreatywne ilustracje i infografiki / ROZWÓJ  / Jak zadbać o siebie pracując przed komputerem? – infografiki, dzięki którym zadbasz o zdrowie podczas pracy

Jak zadbać o siebie pracując przed komputerem? – infografiki, dzięki którym zadbasz o zdrowie podczas pracy

Pojawia się wiele doniesień na temat tego, jak długie godziny spędzane przed komputerem mogą niszczyć nasze zdrowie. Począwszy od nieprawidłowej postawy ciała, którą często przyjmujemy przed komputerem (garbienie się!), poprzez nadwerężanie oczu, aż po stres, który często towarzyszy naszej pracy.

Na szczęście są sposoby, aby załagodzić negatywne skutki długiej pracy przed komputerem. Dzisiaj mam dla Ciebie kilka infografik mojego autorstwa, które podejmują te zagadnienia.

Infografiki, które zrobiłam w ramach projektów własnych publikuję we wpisie, infografiki, które zrobiłam dla klienta – linkuję.

Zasady zdrowej pracy

Na początek bardzo obszerna infografika o zdrowej pracy przed komputerem, którą stworzyłam dla Onetu. Dowiesz się z niej, jakie dolegliwości mogą pojawić się w związku z pracą przed komputerem. Infografika dostarcza też kilka praktycznych informacji o tym, jak powinna wyglądać prawidłowa postawa podczas korzystania z komputera oraz jak zadbać o oczy.

Na końcu infografiki znajdziesz kilka ćwiczeń, które możesz wykonać w przerwie pracy przy biurku.

>> Zasady zdrowej pracy przed komputerem

 

Poniżej trochę mniejsza infografika z najważniejszymi (według mnie) aspektami zdrowej pracy. Warto o tym pamiętać i najlepiej powiesić sobie na widoku. Infografikę tę możesz pobrać zapisując się do mojego newslettera i ją sobie wydrukować.

jak zadbać o zdrowie podczas pracy

 

Dbanie o oczy

W kolejnej infografice, którą chcę polecić jest rozwinięte samo zagadnienie dbania o oczy. Jakie są najczęstsze problemy z oczami i ich przyczyny? Tego dowiesz się z onetowej infografiki – link poniżej.

>> Zadbaj o zdrowie swoich oczu!

 

Śniadanie – poranna dawka energii do pracy

Nie będziemy mieć energii do pracy i działania, jeśli nie dostarczymy naszemu organizmowi paliwa. Najlepiej już od samego rana. Z tego powodu (i wielu innych) jest najważniejszym posiłkiem dnia. O tym przeczytasz na infografice:

>> Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

 

Zdrowe przekąski do pracy

W infografice o tym, jak zadbać o zdrowie podczas pracy jest rada, że warto mieć przygotowane jakieś zdrowe przekąski. Tutaj prym wiodą orzechy. Wiele z nich ma dobroczynne działanie na mózg i nasze skupienie.

Uwielbiam jak moja praca mnie inspiruje… Gdy zabrałam się za tworzenie infografiki o orzechach, natychmiast sięgnęłam po nie do szafki.

>> Rodzaje orzechów i ich zdrowotne właściwości

 

Jak sobie radzić ze stresem w pracy

Na kolejnej infografice, którą stworzyłam dla Onetu znajdziesz zestawienie szkód, które stres robi w naszym organizmie. Zawarte są tam też sposoby na to, jak skutecznie odstresować się na co dzień.

>> Jak stres wpływa na wygląd i ciało

W eliminowaniu stresu pomocne jest także przestrzeganie zasad work-life balance. Na poniższej infografice zaprezentowałam kilka wskazówek na temat tego, jak poprawić work-life balance, aby czerpać satysfakcję zarówno z życia zawodowego, jak i osobistego. Polecam jeszcze mój wpis o tym, jak postrzegam i zachowuję work-life balance we własnej firmie.

Nie zapomnij o aktywności fizycznej!

Jeszcze na koniec kilka infografik o tematyce sportowej. Bo pracując dużo i siedząc dużo przed komputerem należy znaleźć czas na jakąś aktywność fizyczną. Na szczęście możliwości jest sporo i można łatwo dopasować jakąś dyscyplinę do własnych zainteresowań, preferencji, możliwości i trybu życia. Poniżej linki do infografik:

Najczęstsze błędy popełniane podczas i po treningu
Jak przestać się garbić?
Dlaczego warto ćwiczyć jogę i jak zacząć?
Biegiem po zdrowie, czyli dlaczego warto biegać i jak zacząć?

 

Mam nadzieję, że moje zestawienie infografik było dla Ciebie ciekawe i pomocne 🙂

Podziel się swoimi sposobami na zdrowszą pracę przed komputerem!