Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

5 najlepszych infografik o rozwoju osobistym

Kreatywne ilustracje i infografiki / INFOGRAFIKI  / 5 najlepszych infografik o rozwoju osobistym
infografiki o rozwoju osobistym

5 najlepszych infografik o rozwoju osobistym

Infografiki świetnie nadają się do przedstawiania wiedzy związanej z rozwojem osobistym. Inspirujący obraz i motywująca treść sprawia, że takiego typu infografiki są bardzo lubiane i chętnie udostępniane w mediach społecznościowych (ale nie tylko, bo taką inspirującą infografikę można wydrukować i powiesić w widocznym miejscu). W dzisiejszym wpisie przedstawię pięć najlepszych infografik mojego autorstwa, które podejmują temat ogólnie pojętego rozwoju osobistego. Będzie oczywiście coś o produktywności, dobrym samopoczuciu i nauce.

12 rzeczy, na które nie warto tracić czasu

To jedna z najbardziej popularnych infografik mojego autorstwa. I z tego co zauważam to tego typu rady, które wszyscy znamy, ale lubimy jak nam raz po raz ktoś o nich przypomni 😉

infografiki o rozwoju osobistym

10 kroków do uważnego życia

Uwielbiam ten temat i bardzo lubię tę infografikę. Nie powstałaby, gdyby nie inspirujący blog Doroty Zalepy – orędowiczki życia w stylu slow.

Komentarze przy infografice były podzielone – dla niektórych osób przedstawione kroki były taką podstawą podstaw, a dla niektórych osób i tak były niewykonalne. Jakie jest rozwiązanie? Nie chodzi o to, żeby z dnia na dzień zrobić życiową rewolucję, tylko wprowadzać te pozytywne zmiany stopniowo.

infografiki o rozwoju osobistym

12 zasad budowania trwałego szczęścia według Sonji Lyubomirsky

Minimalistyczna forma infografiki z bardzo ważną i wiele znaczącą treścią. Książka Sonji Lyubomirsky (ja czytałam w oryginale “The how of happiness”, polska wersja to “Wybierz szczęście”) i jej “przepis” na szczęście totalnie do mnie trafił, dlatego też powstała ta infografika. Podobnie jak w infografice powyżej – można wybrać na początek 2-3 wskazówki i sukcesywnie wcielać je w życie (zresztą to też zaleca Lyubomirsky w swojej książce).

infografika o szczęściu

Jak stres wpływa na wygląd i ciało?

To infografika trochę z pogranicza rozwoju osobistego i zdrowia. Na tej infografice stworzonej dla Onetu przedstawiłam, jakie skutki ma stres dla naszego zdrowia i… urody. Oczywiście nie zostawiłam odbiorców bez rozwiązań – na infografice zamieściłam też kilka wskazówek dotyczących tego, jak walczyć ze stresem na co dzień.

infografiki o rozwoju osobistym

Samorozwój – jak skutecznie zdobywać wiedzę?

W dzisiejszych czasach można powiedzieć, że rozwój osobisty jest na wyciągnięcie ręki. Księgarnie uginają się pod rozwojowymi książkami i poradnikami na prawie każdy temat. Ale książki to nie jedyne źródła wiedzy, którą możemy zdobyć tanim kosztem, a czasami nawet za darmo. Na poniższej infografice zebrałam kilka miejsc, skąd czerpać wiedzę. Jednak samo pochłanianie książek i kupowanie kolejnych e-kursów nie wystarczy – konieczne jest działanie! Dlatego na mojej infografice nie zabrakło kilku wskazówek, jak uczyć się skutecznie.

skąd czerpać wiedzę

 

Mam nadzieję, że powyższe infografiki były dla Ciebie pomocne i ciekawe. 

Który z tematów Cię szczególnie zainteresował?