Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Jak utrzymać skupienie podczas pracy w domu [INFOGRAFIKA]

Gosia Zimniak - ilustracje i infografiki / ROZWÓJ  / Jak utrzymać skupienie podczas pracy w domu [INFOGRAFIKA]

Jak utrzymać skupienie podczas pracy w domu [INFOGRAFIKA]

Zarabianie pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu to kusząca opcja. Praca zdalna może dawać dużo możliwości, satysfakcji i pieniędzy. I ta wygoda… wstajemy rano i w mgnieniu oka jesteśmy już na swoim miejscu pracy. Bez korków, bez odśnieżania w zimie, bez zastanawiania się, w co się ubrać. Jednak praca w domu wcale nie jest prosta. Niejeden freelancer pewnie przekonał się o tym, że potrzeba sporo samodyscypliny, żeby zmotywować się, kiedy szef nie stoi nad głową, a warunki domowe nie zawsze sprzyjają skupieniu. Na szczęście jest kilka sposobów, które pomagają w utrzymaniu skupienia podczas pracy w domu. Wkład merytoryczny do poniższej infografiki przygotowała Magda Widłak – psycholog i trener.

Rozwinięcie punktów przez Magdę przeczytacie na jej stronie psychetee.pl

Ja mogę tylko potwierdzić, że wszystkie te sposoby się sprawdzają 🙂 Lista zadań zawsze mi towarzyszy przy pracy, na biurku mam tylko potrzebne rzeczy, żeby nic nadprogramowego mnie nie rozpraszało. Tylko z tymi przerwami trochę gorzej u mnie, bo jak się wkręcę w pracę, to często ciężko mnie od niej odciągnąć 😉 Na szczęście nigdy nie musiałam specjalnie odgradzać się od domowników, z reguły w trakcie godzin mojej pracy nikogo nie ma w domu.

Mam nadzieję, że przedstawione na infografice pomysły będą dla Ciebie pomocne 🙂 A może masz jeszcze jakiś sposób na utrzymanie skupienia podczas pracy w domu?