Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Co Cię stresuje w pracy? Jak pokonać stres? (INFOGRAFIKA I KONKURS)

Gosia Zimniak - ilustracje i infografiki / ROZWÓJ  / Co Cię stresuje w pracy? Jak pokonać stres? (INFOGRAFIKA I KONKURS)

Co Cię stresuje w pracy? Jak pokonać stres? (INFOGRAFIKA I KONKURS)

Ostatnio w moje ręce trafiła bardzo ciekawa książka – “Mała księga spokoju. ODstresOWNIK” Joanny Nogaj. Zresztą samą autorkę miałam okazję kiedyś poznać osobiście, więc tym bardziej byłam ciekawa jej książki. “ODstresOWNIK” zawiera mnóstwo pomysłów na to, jak skutecznie się zrelaksować, wyciszyć, odpocząć. Wszystko w bardzo modnym obecnie duchu mindfulness. Nie jest to jednak zwykły poradnik

, ale “dziennik inspiracji”, którego sposób czytania zależy wyłącznie od nas. Ja oczywiście od razu otworzyłam część książki zatytułowaną “Praca” (a są jeszcze: Ja, Relacje, Dom, Jedzenie, Sport, Sztuka, Natura, Podróże) I rzeczywiście w “ODstresOWNIKU” znalazłam sposoby na uporanie się ze stresem powodowanym przez różne zawodowe sytuacje. Te, które uważam za szczególnie istotne zamieściłam w powyższej infografice.
odstresPrzy okazji któregoś z moich wpisów okazało się, że sporo moich czytelniczek czuje się niekomfortowo podczas rozmów telefonicznych i stresuje się na dźwięk dzwoniącego telefonu. Dlatego tego punktu nie mogło zabraknąć w mojej infografice. Pewnie stworzę też mała grafikę z poradą, jak bez stresu odbierać telefon i powieszę sobie nad biurkiem 😉

Książka bardzo mi się spodobała i oczywiście ją polecam (gdyby było inaczej nie poświęcałabym jej tyle czasu, żeby stworzyć infografikę na jej temat ;). Polecam ją właściwie każdemu, bo jest w niej wiele różnorodnych inspiracji i myślę, że każdy znajdzie w niej idealne dla siebie sposoby na relaks i wyciszenie się. Książka ponadto jest pięknie wydana – ze stymulującymi wyobraźnię grafikami i zdjęciami wprowadzającymi w błogi nastrój (+nieziemsko pachnie drukiem). Książka dostępna jest na stronie wydawnictwa Publicat.