Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

A Ty co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Gosia Zimniak - ilustracje i infografiki / BIZNES  / A Ty co najbardziej lubisz w swojej pracy?
kobiece projekty

A Ty co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Zawodowo projektuję infografiki i tworzę ilustracje. Uwielbiam to, co robię i cieszę się, że mogę zarabiać w ten sposób (a przy tym pracować bez wychodzenia z domu), chociaż nie zawsze jest różowo. Są trudne momenty (zwątpienie, porażki, brak pewności siebie) i rzeczy, których nie lubię (formalności związane z prowadzeniem własnej działalności), jednak bilans zawsze wychodzi na plus i tak naprawdę nie zamieniłabym mojej pracy na nic innego.

Warto od czasu do czasu (zwłaszcza w tych słabszych chwilach) zastanowić się, co najbardziej lubimy w naszej pracy i na tym się skupić. Bardzo często te pozytywne emocje są spychane na bok przez zmęczenie lub frustrację. A tak naprawdę powinny być dla nas na co dzień paliwem do działania.

Dlatego postanowiłam przypomnieć sobie, co najbardziej lubię w swojej pracy, poszukać tego w codziennych działaniach lub zamieścić to w najbliższych planach 🙂

Poniżej moje trzy rzeczy, które najbardziej lubię w mojej pracy. I już teraz zachęcam Ciebie do podzielenia się w komentarzu Twoimi ulubionymi aspektami Twojej pracy.

 

Co najbardziej lubię w mojej pracy?

1. Klienta z pasją

Określenie idealnego klienta zawsze było dla mnie trudne. Między innymi przez to, że miałam okazję współpracować naprawdę z wieloma rodzajami klientów (indywidualnym, biznesowym i dużym – korporacyjnym). Często z czasem okazywało się, że rodzaj klienta, którego sobie określiłam nie był trafionym wyborem. Tak miałam ostatnio…

Praca nad kilkoma ostatnimi projektami uświadomiła mi, jak bardzo brakuje mi pracy z klientem, który we współpracę wkłada swoją pasję. Takich klientów najczęściej znajdowałam wśród przedsiębiorców, wśród osób, które z sercem tworzą coś swojego (biznes, kurs, książkę, stronę www) i marzą o idealnej oprawie graficznej swojego przedsięwzięcia. Zupełnie inaczej się wtedy pracuje, inna jest wymiana energii. A jeszcze bardziej lubię, gdy taki klient jest zadowolony i czuję, że mogłam dołożyć coś od siebie, żeby spełnić jego marzenie (o wymarzonym biznesie, kursie, książce, stronie www).

2. Kobiece projekty

Co prawda nie mam oferty sprofilowanej wyłącznie na tematykę kobiecą (bardzo dużo robię projektów o innej tematyce – biznesowej, zdrowotnej itp.), to jednak kobiece projekty są moimi ulubionymi. Być może przez to, że kobiecy świat jest mi bliski, być może przez to, że jest po prostu ładny i daje duże pole do popisu (te fryzury, stroje, kolory, kobiece gadżety).

W moim portfolio znajdziesz wiele kobiecych infografik:

kobiecych ilustracji:

projektów dla kobiecych biznesów:

 

kobiece projekty

3. Produkty fizyczne, czyli trzymanie w rękach efektów mojej pracy

Na co dzień wiele moich projektów funkcjonuje w świecie wirtualnym – infografiki na portalach, ilustracje na stronach www lub w mediach społecznościowych. Dlatego wyjątkowym doświadczeniem jest dla mnie trzymanie jakiegoś produktu fizycznego zawierającego mój projekt.

Uwielbiam czytać i moim marzeniem zawsze była praca przy książkach (studiowałam grafikę i filologię polską, więc możliwości ku temu zawsze były spore). Miałam okazję robić do książek ilustracje, infografiki oraz projekty okładek. Książki te mają teraz specjalną półkę w mojej biblioteczce.

Produkty fizyczne to też całkiem użytkowe – torby z nadrukami mojego autorstwa.

 

Rzeczy, które lubię w mojej pracy znalazłoby się oczywiście o wiele więcej. Jednak dzisiaj chciałam przedstawić takie absolutne TOP 3 🙂

Koniecznie podziel się swoimi ulubionymi aspektami Twojej pracy!