Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

6 motywujących piosenek rockowych

Gosia Zimniak / ROZWÓJ  / 6 motywujących piosenek rockowych

6 motywujących piosenek rockowych

Muzyka jest nieodłącznym elementem mojej codzienności. Najlepiej mi się przy niej pracuje, dodaje mi energii i motywacji… Pod warunkiem, że są to odpowiednie utwory, najlepiej rockowe z mocnym bitem i sensownym tekstem.

Dzisiaj przygotowałam zestawienie moich ulubionych piosenek, które dodają mi powera i motywacji. Jak się zorientujecie z opisu, są to piosenki na różne sytuacje. Piszę o tym, czym każda z tych piosenek jest dla mnie, i w jakich momentach słuchanie ich mi pomaga…

Zatem, prosto z mojej playlisty – przedstawiam: 6 motywujących piosenek rockowych 

Nickelback „What Are You Waiting For?”

Piosenka dla seryjnych zwlekaczy, którzy zamiast działać, czekają na „odpowiedni czas”, na jakiś znak czy na grom z jasnego nieba, tworząc przy okazji kolejne wymówki.

Nie jestem wielką fanką tego zespołu, jednak ta piosenka od razu skradła moje serce. A jak zobaczyłam ten teledysk, to już w ogóle nie mogę się od niej oderwać. Przy okazji motywuje mnie do wzięcia się za liternictwo – czuję, że te moje kulfony to słaby punkt tworzonych przeze mnie obrazków.

Ale wracając do piosenki… Dzięki niby prostym, oczywistym słowom trafiającym w samo sedno i energetycznej nucie, piosenka jest idealnym tłem do walki z własnym strachem, dodaje odwagi do wzięcia steru w swoje ręce. To nasze życie i tylko my decydujemy, co z nim zrobimy:

Believe in every dream that you’ve got

You’re only livin’ once so tell me

What are you, what are you waiting for?

Foo Fighters „Walk”

Piosenka dla osób, które właśnie odbijają się od przysłowiowego dna.

Są momenty w życiu, kiedy wydaje nam się, że nic nam nie wychodzi, a kolejna porażka, zamiast być nauką, tylko dobija. Wtedy pojawia się taki przebłysk, moment, w którym stwierdzamy, że trzeba w końcu wziąć się w garść i wrócić do gry (w każdym razie ja tak miewam). Wtedy w tle leci Foo Fighters i Dave Grohl śpiewający: I’m learning to walk again. Mocna nuta utworu wzmacnia w nas to dawniej utracone poczucie sprawczości i przekonanie, że teraz już będzie tylko lepiej.

The Gossip „Move in the right direction”

Piosenka dla osób, które są zadowolone z siebie i chcą tylko utwierdzić się w tym, że to co robią jest świetne. Albo dla osób, które uważają, że realizacja ich celów postępuje zbyt wolno.

Najbardziej pozytywna piosenka tego zestawienia, zawsze poprawia mi humor i dodaje energii. A przy tym niezbyt skomplikowany układ choreograficzny prezentowany w teledysku, który każdy może powtórzyć w domu.

Dla mnie ta piosenka jest o tym, że nie warto się poddawać i nie należy rezygnować z działania nawet, jak nie widać spektakularnych efektów. Bo przecież każdy krok (nawet ten najmniejszy) przybliża nas do wymarzonego celu.

Beth Ditto śpiewa:

I’ll hold back tears

So I can move in the right direction

I have faced my fears

Now I can move in the right direction

I najważniejszy wers, który mogłabym powtarzać i powtarzać: It’s not perfect but it’s getting closer.

Imagine Dragons „On Top of The World”

Piosenka dla prawdziwych marzycieli.

To nie jest moja ulubiona piosenka tego zespołu – uważam, że ma on w swoim dorobku kilka znacznie lepszych. Jednak wizja siedzenia na szczycie świata w połączeniu z pozytywną, trochę głupkowatą melodią bardzo poprawia humor. I może droga na ten „szczyt świata” (czymkolwiek on dla Ciebie jest) nie jest łatwa, a często nawet bardzo stroma, więc zdarza nam się spadać – warto w ogóle wyruszyć w tę wędrówkę.

And I know it’s hard when you’re falling down

And it’s a long way up when you make your round

Get up now, get up, get up now

David Bowie „Changes”

Dla osób, które boją się zmian, które czekają jakieś zmiany, lub które chcą coś zmienić.

Piosenka ma coś takiego w sobie, że pasuje zarówno do uczucia ekscytacji związanego ze zmianami wyczekiwanymi przez nas, jak i pasuje do sytuacji, kiedy musimy pogodzić się ze zmianami, które nas zaskakują w najmniej oczekiwanym momencie, które przewracają życie do góry nogami. Stawienie im czoła jest łatwiejsze z piosenką na ustach: Ch-ch-ch-ch-Changes

Aerosmith „Dream on”

Dla refleksyjnych marzycieli.

Frapujący tekst zawierający sporo życiowych mądrości (moja perełka to wers: You got to lose to know how to win) i podniosła linia melodyczna sprawiająca, że jest to jedna z tych piosenek, od których ma się ciarki na całym ciele. Hymn wszystkich porzuconych kiedyś marzeń. Idealny do uświadomienia sobie, że czas biegnie nieubłagalnie, nie wiadomo, kiedy się dla nas skończy, a my nie zrobiliśmy jeszcze nic, żeby spełnić swoje największe marzenia.

Początek piosenki rzeczywiście refleksyjny i nastrojowy, ale końcówka to zastrzyk energii potrzebnej, żeby wstać i w końcu zabrać się do działania. W innym przypadku pozostaje nam tylko śnić dalej…

A Ty, masz jakąś motywującą Ciebie piosenkę? Stwórzmy razem zestawienie piosenek, które dodają energii do działania 🙂