Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

10 pomysłów na wykorzystanie gotowych grafik i rysunkowych ikonek

Gosia Zimniak - ilustracje / BUDOWANIE MARKI  / 10 pomysłów na wykorzystanie gotowych grafik i rysunkowych ikonek

10 pomysłów na wykorzystanie gotowych grafik i rysunkowych ikonek

Widziałaś/widziałeś już ofertę mojego sklepu na Etsy? Znajdziesz tam zestawy gotowych grafik i rysunkowych ikonek do natychmiastowego pobrania i wykorzystania np. we własnym biznesie. A w tym wpisie mam dla Ciebie garść inspiracji, jak tego typu gotowe grafiki możesz wykorzystać w swojej działalności. Przekonaj się, że wystarczy dodać prosty element graficzny, żeby urozmaicić projekt, zwiększyć czytelność i przejrzystość strony www lub treści, stworzyć atrakcyjne produkty. Możliwości jest wiele!

Na początek kilka informacji – czym są gotowe grafiki dostępne w moim Sklepie na Etsy?

To tematyczne zestawy gotowych ilustracji (lub inaczej clipartów) oraz rysunkowych ikonek. Wszystkie ilustracje cyfrowe otrzymujesz od razu po zakupie i możesz od razu je wykorzystywać. Elementy graficzne zapisane są w najbardziej popularnych formatach graficznych – jpg i png bez tła, dlatego łatwo je wykorzystasz w programach graficznych – tych płatnych, profesjonalnych, jak i darmowych (np. w Canvie). Niektóre z zestawów ikonek znajdziesz w dwóch wersjach – czarno-białej i kolorowej, natomiast wszystkie grafiki zostały stworzone przeze mnie, z sercem i z wielką starannością. Jest wiele możliwości wykorzystania tego typu gotowych grafik.

A poniżej garść inspiracji i przykładów na wykorzystanie gotowych grafik cyfrowych. Wszystkie pomysły są stosowane przeze mnie lub moich klientów.

1. Łączenie rysunkowych elementów ze zdjęciem

Połączenie zdjęcia i rysunkowych elementów to mój konik, tworzę mnóstwo tego typu kolaży (sprawdź w moim portfolio). Bardzo lubię ten kontrast – zdjęcia i rysunku. Ty możesz zastosować podobny efekt u siebie – dodając gotowe ikonki rysunkowe do swoich zdjęć. W ten sposób można ciekawie opowiadać historie i zaskakiwać, a wizerunkowym zdjęciom nadać trochę luźniejszego charakteru.

gotowe grafiki

2. Tworzenie produktów

Coś dla osób, które w swojej działalności tworzą produkty – promocyjne lub takie na sprzedaż. Rysunkowe elementy świetnie się sprawdzą w takich produktach, jak: naklejki, tatuaże, kubki, notesy, kalendarze i wiele innych… Poniżej przykład nadruku na kubka z wykorzystaniem gotowej grafiki oraz zdjęcie naklejek do plannera/kalendarza z moimi ikonkami.

gotowe grafiki

3. Pattern z ikonek

Nazywam to pattern z ikonek – takie zebrane razem (w sposób uporządkowany lub chaotyczny) różne ikonki. Tego typu grafikę można zamieścić np. w nagłówku lub stopce strony, w materiałach drukowanych. Poniżej przykład z książki “Wydaj i nie oszalej” Katarzyny Mróz-Jaskuły – pattern z ikonek na wewnętrznej okładce oraz na stronach szmuctytułowych.

gotowe grafiki

4. Na stronę internetową

Oj, w wielu miejscach na stronie internetowej można wykorzystać rysunkowe ikonki. Sama mam takie przy opisie moich usług.

rysunkowe ikonki graficzne

5. Do projektów infografik

Królową wizualnej komunikacji jest infografika (przy okazji polecam książkę mojego autorstwa “Infografika. Sztuka atrakcyjnego prezentowania treści”). Gotowe grafiki możesz wykorzystać do zaprezentowania swojej treści właśnie w formie infografiki. Masz jakąś listę do wypunktowania? Przedstaw ją w bardziej wizualny sposób dodając do treści ikonki rysunkowe, aby skuteczniej komunikować swój przekaz. Poniżej fragment infografiki wykorzystującej proste, rysunkowe ikonki.

gotowe grafiki

6. Grafiki – content do mediów społecznościowych

Tworzysz grafiki z tekstem do mediów społecznościowych? Dodaj do nich prosty, ale efektowny element rysunkowy, a zaciekawisz odbiorców i przyciągniesz ich uwagę.

gotowe grafiki

7. Oprawa graficzna profilów w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to nie tylko content – to także oprawa naszych profili – awatary, nagłówki – tam też sprawdza się rysunkowe ikonki. Poniżej przykład okładek relacji wyróżnionych na Instagramie stworzonych z wykorzystaniem rysunkowych ikonek – dodaj tło w kolorze Twojej marki i super okładki gotowe!

gotowe grafiki

8. Drukowane materiały reklamowe

Rysunkowe elementy graficzne mogą pojawić się też na materiałach drukowanych – ulotkach, reklamach itp. Wybierz grafiki nawiązujące do Twojego przekazu, aby urozmaicić nimi treść tak jak w przykładzie o tematyce kadrowej – mamy komputer, paragraf, segregatory…

gotowe grafiki

9. W książkach, ebookach

Gotowe grafiki, które oferuję w moim sklepie możesz także wykorzystać w swoich publikacjach – książkach i ebookach. Te bardziej rozbudowane grafiki mogą być samodzielną ilustracją w treści, a pojedyncza ikonka może pojawić się jako urozmaicenie np. na początku rozdziału.

gotowe grafiki

 

10. Wizytówki

Wizytówka to tego typu projekt, gdzie mała powierzchnia wymusza jak najefektywniejszą komunikację. Dlatego tam, gdzie to możliwe, warto zastąpić słowa elementem graficznym.

gotowe grafiki

 

Mam nadzieję, że ten wpis zainspirował Cię do kreatywnych działań. Jeśli już masz pomysł, jak wykorzystać gotowe grafiki lub cyfrowe ikonki – sprawdź ofertę w moim sklepie na Etsy