Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Jakim typem freelancera jesteś/chcesz zostać?

Gosia Zimniak / BIZNES  / Jakim typem freelancera jesteś/chcesz zostać?
typy freelancerów

Jakim typem freelancera jesteś/chcesz zostać?

Freelance, jako sposób na karierę, niesie z sobą mnóstwo możliwości działania, rozwoju i zarabiania. W różny sposób może też być realizowana kariera freelancera. Wszystko zależy od tego, jakie mamy cele i predyspozycje. Czy chcesz po prostu dorobić do etatowej pensji? Czy marzy Ci się zarządzanie kilkuosobową firmą? A może Twoim celem jest brak określonych i sztywnych celów? W książce „Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach” Ewa Brzozowska wymienia 3 różne typy freelancerów. Bardzo spodobała mi się ta koncepcja, a opisy podziałały na moją wyobraźnię, dlatego postawiłam to zilustrować.

Który typ freelancera jest najbliższy Twojej wizji kariery? Odpowiedz sobie na pytanie, jaki jest Twój cel związany z freelancingiem i jak wyobrażasz sobie swój idealny dzień pracy (Pracujesz w domu czy w biurze? Przez ile godzin? Sam czy z zespołem? Nad jakimi projektami chcesz pracować?). Na tej podstawie można stwierdzić, do jakiego typu freelancera Tobie najbliżej.

U mnie zdecydowanie dominuje freelancer empiryczny (swoją drogą cudna jest ta nazwa) 😉 Zresztą to chyba najbardziej popularny typ wśród właścicieli biznesów kreatywnych (zwłaszcza tych osób, które są obdarzone nadkreatywnością). Nie dla mnie długoterminowe cele i plany wykute w betonie. Co prawda mam wizję swojej działalności, ale w różny sposób ją realizuję. I najważniejsze jest dla mnie działanie w zgodzie ze sobą.

Przeczytaj tez wpis z recenzją książki „Kierunek: freelance”! Więcej o książce znajdziesz na stronie kierunekfreelance.pl

A jakim typem freelancera Ty jesteś/chcesz być?