Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Co słychać? – powrót do blogowania, ostatnie projekty i plany

Gosia Zimniak / BIZNES  / Co słychać? – powrót do blogowania, ostatnie projekty i plany

Co słychać? – powrót do blogowania, ostatnie projekty i plany

Oj, dawno nic nie pisałam na blogu. Zdecydowanie za długo, bo obecnie ciężko mi wrócić do publikowania. Blogową przerwę mogę zrzucić na nadmiar obowiązków zawodowych lub siłownię, która otwarła się niedaleko mojego domu… Może po prostu potrzebny był mi odpoczynek od blogowania, nabranie dystansu. Jednak pomysły na wpisy w międzyczasie same cisnęły się do głowy, nie sposób już ich dłużej trzymać w ukryciu, dlatego wróciłam do bloga.  I ten wpis jest zapowiedzią kolejnych wpisów, publikowanych już trochę bardziej regularnie niż ostatnio 😉

Na rozgrzewkę przygotowałam szybkie podsumowanie, co się u mnie działo ostatnio – gdzie byłam i co robiłam, jak mnie tutaj nie było 😉 A na deser zdradzam moje plany.

Ostatni czas był zdominowany przez (w większości) fajne projekty:

Zrobiłam mnóstwo infografik na rozmaite tematy np. Dlaczego warto ćwiczyć jogę i jak zacząć?, Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, Oleje z naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, Mowa ciała psa i kota.

Stworzyłam rysunki do cyklu o kosmetykach Tołpa do magazynu „Women’s Health”

I tutaj muszę nadmienić, że warto się starać o zlecenia marzeń. Bardzo często spotykam się z tym, że freelancerzy chwalą się, że to ich blog załatwia wszystkie zlecenia, nie muszą wysyłać żadnych ofert czy propozycji współpracy. Ok, tylko czasami warto wykazać się inicjatywą, wysłać portfolio czy propozycję i celować w tych naprawdę wymarzonych klientów. Współpraca z „Women’s Health” to efekt moich starań i wysyłania (i to nie raz) portfolio.

Uwielbiam, gdy efekty mojej pracy mogę wziąć w ręce. Tak jest w przypadku publikacji w magazynach czy książkach, tak było w przypadku kolejnego projektu, o którym chcę napisać, czyli stworzenia nadruków na torby na konferencję Meet Beauty. Muszę przyznać, że efekt przerósł moje oczekiwania. Te torby prezentują się świetnie, nie tylko przez nadruki ;), ale i przez kolory, jakość wydruku, która jest rewelacyjna! Tutaj pokazuję część efektów, więcej możesz zobaczyć w moim portfolio.

 

Razem ze stylistką Basią Józefiak stworzyłyśmy wpis dotyczący sposobów łączenia kolczyków z naszyjnikiem. Basia przygotowała pomysły na połączenia, ja je zilustrowałam. Ten projekt mnie samą zainspirował do śmielszych eksperymentów biżuteryjnych. Całość zobaczysz i poczytasz u Basi na blogu.

 

A z nowinek okołobiznesowych, to już jakiś czas temu zmieniłam trochę stronę (zmiany są znaczące, ale nie wiem czy ktoś zauważył, bo sama nie robiłam wielkiego halo z tego powodu). Przy okazji remontu na stronie stworzyłam też specjalne, tajemnicze miejsce z graficznymi gratisami, do którego dostęp mają wyłącznie subskrybenci mojego newslettera. Obecnie znajdują się tam ikonki, tapety na pulpit z moimi rysunkami (jest w moim stylu, czyli trochę motywacji, kawy i inspirujących słów) i inspirująca kolorowanka do samodzielnego wydruku. Będzie tego więcej, w tym miesiącu planuję coś o tematyce wakacyjnej. Nie przegap – kolejny newsletter pewnie jeszcze w tym tygodniu poleci do osób zapisanych na listę. Możesz dołączyć klikając przycisk poniżej.

 

Plany, plany, plany

Jeśli chodzi o to, co w najbliższym czasie, to oczywiście obiecuję poprawę regularności wpisów na blogu 😉

Poza tym już na dniach startuje coś zupełnie wyjątkowego… moja nowa marka całkowicie związana z infografikami. Jestem podekscytowana tym faktem, ponieważ czuję, że będzie to dla mnie duży krok naprzód… Pewnie o moich motywacjach i planach związanych z tą marką napiszę jeszcze osobny wpis na blogu.

Poza tym, mój synek ma obecnie wakacje (od września przedszkole!), więc czeka mnie małe zwolnienie obrotów zawodowych. Dłuższych wyjazdów wakacyjnych raczej nie planujemy, będziemy odkrywać letnie atrakcje Poznania.

 

To tyle u mnie. Mam nadzieję, że pomimo mojej blogowej przerwy i nieregularności jeszcze tu jesteś i chętnie poczytasz kolejne wpisy. I koniecznie napisz, co słychać u Ciebie?