Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Portrety na zamówienie, portrety ilustrowane

Gosia Zimniak / Portrety na zamówienie, portrety ilustrowane

Portret obecny jest w sztuce już od starożytności. Przez wieki zmieniał swoją formę, powstały liczne odmiany portretów, zmieniało się ich zastosowanie. Obecnie tradycyjne formy portretowania (tj. malarskie) zostały wyparte przez fotografię. Dzisiaj każdy może sobie zrobić selfie. Dlatego uważam, że portret rysowany jest czymś wyjątkowym i wartym uwagi, a ja tworzę ilustrowane portrety na zamówienie.

Ilustrowane portrety opowiadają historię: o pasji, o życiu, o pracy… Zwłaszcza te, jak ja je nazywam, ‘z atrybutami’: naszymi ulubionymi rzeczami, ukochanymi osobami, różnymi symbolami.

Kiedy portret ilustrowany jest dobrym pomysłem?

  • gdy szukasz pomysłu na prezent, nie wiesz, co podarować, a chcesz żeby był to upominek spersonalizowany (albo osoba, którą chcesz obdarować już wszystko ma),
  • gdy chcesz sobie zrobić miły prezent – zarówno bez okazji, jak i na ważne dla Ciebie okazje, np. rocznica działalności, okrągłe urodziny,
  • gdy potrzebujesz na swoją stronę www coś oryginalnego do zakładki ‘O mnie’ – ilustrowany portret będzie ciekawym sposobem na wyrażenie Twojej marki osobistej,
  • na ślubne okazje: portret pary młodej można wykorzystać do projektu zaproszenia lub jako prezent dla rodziców czy po prostu dla pary młodej.

Portret ilustrowany zamówiła u mnie Katarzyna Piwecka – fotografka i podróżniczka, prywatnie mama, kobieta aktywna – wszystko to zilustrowałam na jej portrecie.

Katarzyna Piwecka: „Na 5 lat swojej działalności fotograficznej potrzebowałam podsumowania tego, co udało mi się osiągnąć przez te lata. Ale także pokazania tego, kim jestem i co mnie określa. Gosia idealnie przedstawiła moją działalność zawodową i moje pasje z jednoczesnym pokazaniem mojego prawdziwego „ja”. I co najważniejsze od razu trafiła w dziesiątkę, nie miałam żadnych uwag co do ilustracji, bo wszystko na czym mi zależało, znalazło się na niej w taki sposób, w jaki chciałam. Polecam wszystkim!”

portret na zamówienie

 

A to portret Pauliny – na jej stronę o szyciu miarowym.

portret

 

A poniżej mój autoportret ilustrujący codzienność kreatywnej freelancerki, a także biznes-mamy:

moj_portret

Inne pomysły na portrety do zakładki ‚O mnie’

Połączenie zdjęcia z ikonkami – rysunkami symbolizującymi to, czym dana osoba się zajmuje i pasjonuje

ola-gosciniak-jestem-interaktywna

Same atrybuty danej osoby

portret3

Portrety na prezent

A to już innego rodzaju realizacja – portret rodzinny na rocznicę związku 🙂

kolorowanka3

 

Rocznice, śluby, urodziny, imieniny… każda okazja jest dobra, żeby sprezentować komuś (lub sobie) portret, który będzie miłym upamiętnieniem wydarzenia.

Ilustrowane portrety na zamówienie – jak wygląda usługa? Co jest potrzebne?

  • dobrej jakości zdjęcie portretowanej osoby/ portretowanych osób
  • pomysł, ale niekoniecznie, na pewno wymyślę coś wyjątkowego
  • wybierasz format portretu, gotowy portret dostarczam w formie elektronicznej w wysokiej rozdzielczości nadającej się do druku

Koszt: 200 – 300 zł (w zależności od złożoności portretu)

Zapraszam do kontaktu!