Moje hity 2015 roku

To był udany rok – pełen rozwoju, ciekawych zleceń i współprac. Po zwolnionych obrotach na macierzyńskim, jesienią wróciłam do pracy na pełen etat. Nie do końca wszystko poszło zgodnie z moimi postanowieniami noworocznymi… Wydaje mi się, że w 2015 roku było u mnie więcej wykorzystywania niespodziewanych okazji i możliwości, niż działania według jakiegoś planu. W trakcie całego roku na bieżąco dzieliłam się na blogu tym, co robię i co udało mi się osiągnąć we wpisach z serii: Co słychać u Freelancerki?

Natomiast dzisiaj, po raz trzeci w historii Bloga Freelancerki zapraszam na (tradycyjną już) listę przebojów mijającego roku. Jakie były najważniejsze wydarzenia? Co/kto mnie inspirował? Poniżej moje, całkiem subiektywne hity 2015 roku
Odkrycie 2015 roku

Występowanie publiczne nie jest takie złe…

W 2015 roku miałam parę okazji, żeby wychodzić z mojej strefy komfortu. Najwięcej odwagi i walki ze stresem zawsze wymagały ode mnie występy publiczne. Aż do 22 października 2015 roku, kiedy to pojechałam do Warszawy, żeby uczestniczyć jako prelegentka w II Forum Przedsiębiorczych Mam. Muszę przyznać, że stanie i opowiadanie na forumowej scenie naprawdę sprawiło mi przyjemność. Nie wiem, czy powodem było to, że czułam się dobrze w temacie, o którym opowiadałam (a opowiadałam o sobie), czy niezwykle przyjazna atmosfera (stworzona przez pełne zapału, chłonące każdą inspirację mamy przedsiębiorcze i te, które dopiero marzą o własnej działalności oraz niezwykle sympatyczne organizatorki, czyli Fundacja Be Proactive), a może fakt, że parę dni wcześniej wzięłam udział w warsztatach dotyczących wystąpień publicznych (niby nic wielkiego – 3-godzinne warsztaty, ale przede wszystkim zmieniły moje myślenie o wystąpieniach publicznych). A może na mój spokój złożyły się wszystkie te czynniki. W każdym razie mam nadzieję, że ten stan będzie trwał w 2016 roku, bo mam już zaproszenie na 2 konferencje. Pierwsza z nich już w styczniu!

Bez nazwy-2

Osoba 2015 roku

Aleksandra Budzyńska – Pani Swojego Czasu

Ola wystrzeliła w 2015 roku jak petarda: webinary, kursy, platforma wiedzy, grupa na Facebooku, świetne artykuły na blogu, własny planer (podsumowanie roku Oli znajdziecie na jej blogu). To jest osoba, którą podziwiam przede wszystkim za wizję i aktywne jej realizowanie. Widząc, ile robi i ile udało jej się osiągnąć – biorę do serca i wprowadzam w życie jej wszystkie rady oraz wiedzę dotyczącą zarządzania czasem i planowania, którą się tak chętnie dzieli.

Książka 2015 roku

„Gra o biznes” Izabeli Makosz

Mam wrażenie, że to pierwszy tom „Gry o tron” powinien nosić u mnie miano książki roku, ponieważ towarzyszył mi przez 6 miesięcy – czytałam go od lipca do grudnia (oczywiście z przerwami na inne książki). Jednak to „Gra o biznes” Izabeli Makosz jest zdecydowanie moją książką roku 2015. Dlaczego? Jest niesamowicie motywująca i są w niej moje ilustracje :) Ten projekt i współpraca z taką osobą, jak Izabela Makosz to było niewątpliwie spełnienie mojego marzenia.

gra o biznes ilustracje

 

Książka jest wyjątkowa, bo napisana przez praktyka biznesu, zawiera mnóstwo ciekawych, pouczających historii, momentami zabawnych i jest sprzedawana w dwupaku – drugi egzemplarz można podarować koleżance :)

Wydarzenie 2015 roku

Sprzedaż Kalendarza Freelancerki

Mój pierwszy produkt sprzedawany za pośrednictwem Bloga Freelancerki :) Obecnie wisi na ścianie jeszcze przykryty tegorocznym kalendarzem, ale już powoli się zapełnia (znakomicie pisze się po nim długopisem). Tak, stworzyłam coś, co mi samej ma służyć :) Poza tym będzie służyć niecałej setce innych przedsiębiorczych kobiet, które zdecydowały się na zakup (lub dostały kalendarz w prezencie). Jakbym miała podsumować jednym słowem całe to wydarzenie ze stworzeniem autorskiego kalendarza, a następnie sprzedawaniem go i wysyłaniem, byłoby to słowo: eksperyment. Czy do powtórzenia w 2016 roku? Zobaczymy…

1

Inspiracja 2015 roku

Biznesowe grupy wsparcia

Przedsiębiorcze kobiety się spotykają, wspierają się, dzielą się wiedzą i inspirują siebie nawzajem. O spotkaniach kobiecych pisałam już na początku 2014 roku we wpisie Girl Power!, jednak w 2015 ten wymiar biznesowego kobiecego wsparcia nabrał dla mnie nowego wymiaru.  W 2015 roku za sprawą Agaty Dutkowskiej z Latającej Szkoły zaczęło być głośno o tzw. mini-kręgach/tajnych kompletach/mastermindach… O co chodzi? Grupa (nie za duża) przedsiębiorczych kobiet spotyka się regularnie ze sobą, omawia swoje biznesowe działania, w razie potrzeby przeprowadza burzę mózgów. Celem jest biznesowy rozwój każdej oraz wzajemne wsparcie.  Szybko ujawniła się krakowska grupa Winniczków, do której należy wspomniana już przez mnie w tym wpisie Ola Budzyńska. I w tym momencie zamarzyłam sobie, żeby też mieć taką grupę wspierających babek. I szybko się zorganizowałyśmy – każda inna, każda z innej branży, każda kreatywna i przedsiębiorcza: Agnieszka Siołek-Cichocka (Pracownia Edukreacji), Aleksandra Gościniak (imagospot), Agnieszka Werecha (Ti Amo Foto Studio), Agata Głuchowska (SkillsBox) i ja. Nasz Dream Team :) W 2016 roku damy czadu, Dziewczyny!

 

To na tyle podsumowania mijającego roku… Moje cele na 2016 już prawie na ukończeniu. Jeszcze przed Sylwestrem opublikuję wpis o ciekawych inspiracjach, które wykorzystam w 2016 roku i pewnie uchylę trochę rąbka tajemnicy co do moich planów.

 

Twoja kolej!

A jakie są Twoje hity 2015 roku?

Możesz polubić także

 • http://www.paniswojegoczasu.pl/ Ola (Pani Swojego Czasu)

  Gosiu jestem zaszczycona, że umieściłaś mnie w swoich hitach 2015 roku! I gratuluję założenia mastermindu. Jestem przekonana, że Wasze biznesy tylko i wyłącznie na tym skorzystają

 • http://www.imagospot.pl/ Ola Gościniak

  Osobiście już nie mogę się doczekać Nowego Roku, aby zacząć używać Twojego kalendarza!!!
  Mam nadzieję, że dla mnie rok 2016 będzie odkryciem, że występowanie publiczne nie jest złe. Ale już teraz wiem, że na pewno damy w nadchodzącym roku czadu!

  • http://www.blogfreelancerki.pl/ Gosia Zimniak

   Trzymam kciuki za Twoje wystąpienia publiczne i już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania naszego Dream Teamu :)

 • http://pracowniaedukreacji.pl/ Agnieszka Siołek-Cichocka

  Gosiu, bardzo podobają mi się Twoje hity, tym bardziej, że większość z nich jest i u mnie hitami tego roku 😉 A przede wszystkim nasz grupa wsparcia, Twój kalendarz (po którym już piszę i zaznaczam – sprawdza się świetnie!) i Ola Budzyńska, którą również podziwiam za całokształt działań i kibicuję. No i „Grę o Biznes”, m.in. dzięki Tobie, również przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. 😉

  PS – jestem bardzo ciekawa Twoich noworocznych planów :)

  • http://www.paniswojegoczasu.pl/ Ola (Pani Swojego Czasu)

   Bardzo mi miło :)

 • http://www.mojawenecja.pl Agnieszka Werecha

  Gosiu ja przede wszystkim gratuluję Tobie Twoich tegorocznych sukcesów! Jeśli 2016 będzie równie pomyślny to nawet nie wyobrażam sobie, co się może wydarzyć :) Zaskakuj nas i siebie w 2016!

 • http://posukcesnaszpilkach.pl/ Kasia – Po Sukces Na Szpilkach

  Świetne podsumowanie! Moimi hitami mijającego roku są moje pierwsze produkty (e-book i e-kurs), krakowska Wielka Wymiana Kontaktów (z wystąpieniem Izy Makosz i Oli), własna grupa facebookowa (a także inne grupy dzięki którym czerpię wiedzę) oraz webinary Ariadny Wiczling, które serdecznie polecam :)

  • http://www.blogfreelancerki.pl/ Gosia Zimniak

   Bardzo ciekawie u Ciebie :)

 • http://www.psychetee.pl/ Magdalena Widłak-psychetee.pl

  Gosiu, to był chyba bardzo dobry rok:) życzę by ten nowy był jeszcze lepszy i by Twoja praca otwierała przed Toba nowe drzwi:)

 • http://www.olgasiekierska.com Olga

  Totalnie się zgadzam z Tobą w punkcie Osoba Roku – Ola Budzyńska naprawdę wymiata! Moim hitem jest też grupa mastermind, którą także pod koniec roku udało się nam skompletować i już kilka spotkań za nami. A w czwartek kolejne i już się na nie cieszę!

 • http://veganisland.pl/ Evelina | Vegan Island

  Bardzo podoba mi się Twoje podsumowanie roku przede wszystkim za konkret i gratuluje wielu wspaniałych osiągnięć. 2015 był dla Ciebie fajnym i chyba przełomowym w wielu dziedzinach życia rokiem. Mam nadzieję, że 2016 będzie jeszcze lepszy :)