Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

Jak zmieniła się moja kariera zawodowa odkąd zostałam mamą?

Gosia Zimniak / ROZWÓJ  / Jak zmieniła się moja kariera zawodowa odkąd zostałam mamą?
prezent na urodziny dziecka

Jak zmieniła się moja kariera zawodowa odkąd zostałam mamą?

Parę dni temu minęły cztery lata odkąd na świecie pojawił się mój synek. Dziecko zmienia życie (oczywiście na lepsze ;)), zmienia spojrzenie na wiele spraw, w tym na pracę i karierę. Mój synek zdecydowanie zmienił moje podejście do pracy, a fakt, że zostałam mamą zmotywował mnie do różnych działań i zmian. Sprawdź, jak może się zmienić kariera zawodowa pod wpływem macierzyństwa!

Jak się zmieniła moja kariera zawodowa odkąd zostałam mamą?

1. Początek działalności internetowej – założyłam bloga

Czasami mamy jakieś plany i marzenia, jednak nie umiemy się za nie zabrać. Potrzebna jest motywacja, mały kopniak. Ja postanowiłam spełnić moje marzenie o posiadaniu bloga czując kopniaki małej stópki w brzuchu. Blog Freelancerki, który założyłam będąc w ciąży co prawda już nie istnieje w takim kształcie jak pierwotnie, ale był bez wątpienia źródłem wszystkiego tego, co robię obecnie. To na mój blog powstały pierwsze infografiki, to dzięki blogowi i działalności internetowej poznałam wiele osób, z którymi do dzisiaj łączą mnie relacje zawodowe i nie tylko. to dzięki blogowi poznało mnie wiele osób, które później zostały moimi klientami.

Dlaczego ciąża była moją motywacją do założenia bloga? Chyba po prostu stwierdziłam, że to taki ostatni spokojny moment, aby rozkręcić blog, poświęcić mu swój czas i zobaczyć, co z tego wyniknie. Wynikło sporo 🙂 A później okazało się, że bez problemu mogę dalej działać już będąc mamą, ponieważ…

2. Bardziej produktywna praca

Dziecko doskonale wpływa na produktywność. Po prostu, jeśli do dyspozycji masz wyłącznie godzinkę drzemki, musisz po prostu zabrać się do działania. Ponadto dziecko świetnie pomaga w ustawianiu priorytetów. Masz czas na zajmowanie się wyłącznie najważniejszymi rzeczami.

3. Lepsze work-life balance

Macierzyństwo to zajęcie całodobowe. Kiedyś moja praca była całodobowa, mogłam poświęcać na nią każda minutę mojego dnia. Gdy pojawił się synek, zmieniły się priorytety. Do godziny 15, gdy mój synek jest w przedszkolu, staram się produktywnie pracować, aby z wolną głową spędzić z nim popołudnie (a wcześniej pracowałam do czasu aż mój mąż przyjdzie z pracy, czyli czasami bardzo długo). Nie zabieram już komputera na wakacje (chyba, że w celach rozrywkowych). Poza tym częściej przebywam na dworze, zwłaszcza teraz, gdy jest ciepło (czy Wasze dzieci też mogłyby zamieszkać na placu zabaw?).

4. Macierzyństwo inspiruje

Często słyszy się o biznesach, które powstały na macierzyńskim i zazwyczaj wynikają z jakiejś niezaspokojonej potrzeby matki. Wiele młodych mam zakłada biznesy okołodziecięce. Nic dziwnego, wraz z nową rolą życiową rozszerza się przecież zakres zainteresowań 😉 I tak właśnie kiedyś myślałam, że macierzyństwo zainspiruje mnie do pójścia w stronę ilustracji dziecięcej. Jednak stylistyka typowo dziecięca nie jest mi zbyt bliska.

Powstał za to plakat – infografika, którą zrobiłam z okazji 2 urodzin mojego synka. Plakat wisi u nas w sypialni, uwielbiam go i na tej podstawie obecnie powstała cała oferta na plakaty personalizowane (nie tylko dziecięce). Uwiecznianie ważnych wydarzeń na infografikach jest obecnie moim konikiem. Tego typu plakaty są miłą pamiątką, a przy okazji ciekawą ozdobą na ścianę.

Poniżej ja z plakatem mojego synka. Tego typu infografika o dziecku to świetny pomysł na prezent na urodziny dziecka (na roczek i dwa latka, a już niedługo pojawią się plakaty dla starszych dzieci).

prezent na urodziny dziecka

To kilka zmian, które zauważyłam u siebie. Oczywiście każde macierzyństwo, każde dziecko jest inne, więc sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.

Jesteś mamą? Jestem ciekawa, czy macierzyństwo zmieniło Twoją karierę zawodową?