Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać
  • Wszystko
  • BIZNES
  • BUDOWANIE MARKI
  • CZAS WOLNY
  • KOMUNIKACJA WIZUALNA
  • KREATYWNOŚĆ
  • ROZWÓJ
gotowe grafiki

10 pomysłów na wykorzystanie gotowych grafik i rysunkowych ikonek

Widziałaś/widziałeś już ofertę mojego Sklepu z ilustracjami? Znajdziesz tam zestawy gotowych grafik i rysunkowych ikonek do natychmiastowego pobrania i wykorzystania np. we własnym biznesie. A w tym wpisie mam dla Ciebie garść inspiracji, jak tego typu gotowe grafiki możesz wykorzystać w swojej działalności. Przekonaj się, że wystarczy dodać prosty element graficzny, żeby urozmaicić projekt, zwiększyć czytelność i przejrzystość strony www lub treści, stworzyć atrakcyjne produkty. Możliwości jest wiele!

rysunkowe ikonki

Rysunkowe ikonki i ich zastosowanie w biznesie

Ikonki graficzne to proste znaki niosące ze sobą konkretny przekaz, znaczenie. Ikonki otaczają nas na co dzień, zarówno w sferze elektronicznej i wirtualnej (np. na wyświetlaczu telefonu klikasz ikonkę z kopertą, jeśli chcesz wysłać wiadomość), jak i tej offline (np. przy pokrętle  w pralkach bardzo często programy prania oznaczone są ikonkami). W biznesie ikonki ułatwiają komunikację, przyciągają uwagę oraz uatrakcyjniają przekaz. I jeśli chodzi o biznesowe zastosowanie ikonek graficznych, to mamy tutaj mnóstwo możliwości – również tych internetowych oraz offline (materiały drukowane). W wielości rodzajów ikonek graficznych, warto przyjrzeć się ikonkom w stylu rysunkowym. Można stworzyć z nimi naprawdę ciekawe projekty i uzyskać wyjątkowy klimat.

Chcesz się dowiedzieć, jaką wartość rysunkowe ikonki mogą wnieść do Twojej komunikacji? Czytaj dalej!

Moje zawodowe podsumowanie 2022 roku

Czas na moje zawodowe podsumowanie 2022 roku. A był to rok … hmm… pełen skrajności. O tym, jakie zawodowe marzenia udało mi się zrealizować, jakie wyzwania podjęłam, co wyszło i co nie wyszło – przeczytasz w tym wpisie. A na koniec kilka słów o tym, co planuję na 2023 rok.

Bajkowe ilustracje z wyzwania #FairyFashionWeek + dlaczego warto brać udział w kreatywnych wyzwaniach

Jednym z najskuteczniejszych, według mnie, sposobów na rozwój artystyczny jest eksperymentowanie. Co to oznacza? Podejmowanie się wyzwań, tworzenie czegoś nowego, w nowy sposób. Doskonałą przestrzenią na tego typu eksperymenty są różnego rodzaju artystyczne wyzwania, które odbywają się w mediach społecznościowych. Ostatnio brałam udział w takim wyzwaniu, więc postanowiłam podzielić się ilustracjami, które stworzyłam w ramach tego wyzwania + przedstawić kilka moich przemyśleń z tym związanych.

Okładka wyrażająca więcej niż 1000 słów – projekt okładki książki “Biznes mamy”

Niby nie ocenia się książki po okładce, ale…wiele osób mi pisze że Twoje dzieło wyraża więcej niż 1000 słów. Idealna okładka, która wspiera i pokazuje co będzie czekać na czytelnika“ – to słowa Joanny Rułkowskiej – prawniczki, ekspertki w dziedzinie działalności nierejestrowanej i autorki książki “Biznes mamy. Poradnik działalności nierejestrowanej”, do której miałam przyjemność stworzyć projekt okładki.

Przedsiębiorcze kobiety, od których wiele się nauczysz

Bardzo często współpracuję z przedsiębiorczymi kobietami – ekspertkami w swojej dziedzinie, które dzielą się swoją wiedzą za pośrednictwem książek lub kursów. Prężnie działają w swoim biznesie, a przy tym pomagają innym w rozwoju zawodowym lub biznesowym. Dzisiaj chciałam wspomnieć o paru z nich. Prowadzisz własny biznes? Planujesz rozwój zawodowy? Sprawdź, czego możesz się od nich nauczyć! Może akurat szukasz wiedzy lub wsparcia w którymś z tych tematów.

Piszesz lub wydajesz książkę? Zobacz, co jako ilustratorka mogę dla Ciebie zrobić!

Ostatnio wśród moich realizacji królują projekty książkowe. Bardzo je lubię i one szczególnie dają mi satysfakcję, bo po prostu uwielbiam książki. Uwielbiam czytać i uwielbiam książki jako fizyczny przedmiot (dotyk papieru, zapach druku 😉 ).

Wiadomo, ładnie wydaną książkę, z odpowiednią oprawą graficzną czyta się przyjemniej. Ale jest jeszcze kilka innych powodów, dla których warto zadbać o oprawę graficzną książki. Przede wszystkim, grafiki i ilustracje w książce mogą świetnie wspierać tekst – w czytelny i przejrzysty sposób przedstawiać to, co najważniejsze. Odpowiednia oprawa graficzna książki  przyciąga uwagę (w końcu okładka to pierwsza rzecz, jaką widzimy – zarówno na półce w księgarni, jak i w internecie), a co za tym idzie pomaga dotrzeć do określonego czytelnika.

ilustracja na okładkę

„Superkobiety Onlajnu” Karoliny Kizińskiej – kulisy ilustracji na okładkę

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o wyjątkowej książce – „Superkobiety Onlajnu, czyli jak spełnić się w biznesie (online)” autorstwa Karoliny Kizińskiej

Dlaczego ta książka jest dla mnie wyjątkowa?

Jej ideą jest wspieranie przedsiębiorczości wśród kobiet

Sama prowadzę własną działalność i wiem, jak bardzo czasami potrzeba, żeby ktoś nam dał tego przysłowiowego kopniaka do działania, czasami potrzeba nam inspiracji, jakiejś zmiany w myśleniu, czasami jakiejś konkretnej wiedzy i właśnie to wszystko, jak obiecuje autorka, znajdziemy w tej książce.

Moje zawodowe podsumowanie 2021 roku

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, czas robienia podsumowań, wyciągania wniosków i planowania kolejnego roku. Lubię podsumowania, bo pozwalają dostrzec to, co się osiągnęło, a poświęcając temu uwagę doceniamy siebie i to, co robimy. W podsumowaniach roku staram się skupiać na pozytywach i ewentualnych lekcjach na przyszłość.

Za mną kolejny rok pracy jako ilustratorka. Był to bardzo fajny rok, obfitujący w ciekawe zlecenia, także te z kategorii WYMARZONE.

W mojej pracy w 2021 roku zauważam trzy tendencje…

Co dobrego możesz zrobić dla swojej kariery? – 5 pomysłów dla freelancerów

Działam zawodowo jako freelancerka już od ponad 10 lat. Te wszystkie lata to był dla mnie czas intensywnego rozwoju zawodowego i osobistego. Czasami uczyłam się po prostu w działaniu, często sięgałam po różnego rodzaju szkolenia, książki, chodziłam na warsztaty i spotkania networkingowe.

Poniżej prezentuję 5 działań, które znacząco wpłynęły na rozwój mojej kariery i działalności.

ilustracje do książek

Kulisy pracy ilustratora: jak powstają ilustracje do książek?

Uwielbiam czytać, uwielbiam książki (także jako fizyczny przedmiot, lubię obcować z książką, dotykać kartek, wąchać świeży druk 😉 ). I zawsze bardzo chciałam pracować „w książce”. Jako że ukończyłam dwa kierunki studiów (filologię polską i grafikę) potencjał ku temu był. Jak wiadomo, poszłam w stronę graficzną i teraz tworzę ilustracje, infografiki do książek, projektuję okładki.

Dzisiaj zdradzę kulisy mojej pracy właśnie w kontekście pracy z książką. Ten wpis przyda się osobom, które piszą/wydają książkę i chcą, by zyskała ona wyjątkowy charakter dzięki ilustracjom. Jak może wyglądać współpraca z ilustratorem? Co trzeba wcześniej przygotować i przemyśleć? Dzięki tym informacjom współpraca z ilustratorem będzie bezproblemowa, a efekt ostateczny ilustracji – zachwycający.

Zapraszam do mojego sklepu na Etsy z gotowymi grafikami

Już minął ponad rok odkąd otworzyłam mój sklep na Etsy, a ja jeszcze nie opublikowałam wpisu na ten temat (chociaż już go dawno napisałam). Powiedzmy, że rok działalności i 200 sprzedaż w tymże sklepie to dobry pretekst, żeby nadrobić to niedopatrzenie.

Prowadzę sklep na Etsy (to międzynarodowa platforma sprzedażowa), w którym sprzedaję gotowe grafiki w wersji cyfrowej. Dlaczego zdecydowałam się sprzedawać gotowe grafiki? Dlaczego na Etsy? Co dokładnie możesz u mnie kupić i w jaki sposób? Jakie mam wrażenie po roku działalności sklepu? O tym wszystkim we wpisie. Zapraszam do lektury!

narzędzia w kreatywnym biznesie

Narzędzia, które używam w moim kreatywnym biznesie

Co musisz wiedzieć o mnie w kontekście narzędzi do pracy? Nie jestem maniaczką narzędzi, programów czy aplikacji (ja nawet biegam bez Endomondo, co w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie na Instagramie dzielą się tym, ile kroków zrobili podczas sprzątania mieszkania, wydaje mi się ewenementem). Artykuły typu “50 narzędzi, które pomogą ci w kreatywnej pracy” mnie przytłaczają. Dlatego ja postanowiłam skupić się na 10 najważniejszych moich narzędziach, których rzeczywiście używam na co dzień. Są to nie tylko narzędzia do tworzenia grafik, ale i do działań okołobiznesowych, więc nawet jeśli nie jesteś ilustratorem, to myślę, że coś ciekawego znajdziesz dla siebie.

Projekt Sheroes, czyli kobiety, które podziwiam

Projekt Sheroes to seria ilustracji przedstawiających (mniej lub bardziej) znane kobiety, których dokonania podziwiam. Jest to projekt własny, wybór kobiet czysto subiektywny. Te kobiece ilustracje powstawały z myślą o publikacji na moim Instagramowym profilu, ale zazwyczaj we wpisie zamieszczałam jeszcze krótką opowieść o tych kobietach, więc stwierdziłam, że mogę zrobić z tego fajny, inspirujący wpis na bloga. Zapraszam do lektury!

Jak wspierać kreatywność

Jak wspierać kreatywność? – rady z książki Austina Kleona

Dzisiaj będzie o książce Austina Kleona „Rób swoje. 10 sposobów na kreatywność w każdym czasie”. To mała książeczka (16,5 cm x 16,5 cm), ale mieści w sobie naprawdę wiele mądrych rzeczy.

Jest ona skierowana do twórców, nie tylko artystów, ale i przedsiębiorców, studentów, działaczy społecznych – osób zajmujących się szeroko pojętym tworzeniem. I książka opowiada o tym, jak pozostać twórczym, kreatywnym w czasach kryzysu (nie ważne czy będzie nieprzewidywalna sytuacja na świecie czy nasze wypalenie zawodowe).

We wpisie przedstawię najbardziej ciekawe dla mnie spostrzeżenia i wnioski Austina Kleona.

ilustracje w biznesie

Ilustracje w biznesie – przykłady zastosowań

Przedsiębiorcze osoby, prowadzące biznes z pasją – to mój ulubiony typ klienta. Od początku mojej działalności miałam okazję współpracować z wieloma takimi osobami. Były to współprace bardzo ciekawe i bardzo różnorodne. Materiały wizualne w biznesie to nie tylko logo i wizytówki. W biznesie i w komunikacji marki można wykorzystać także ilustracje. W jaki sposób? Poniżej opisuję kilka przykładów z życia wziętych.

Czego nauczyłam się od Marie Forleo?

Ostatnio w moje ręce trafiła książka Marie Forleo „Wszystko da się ogarnąć” (Wydawnictwo Galaktyka). Wiele obiecujący tytuł, optymistyczna okładka oraz świetne recenzje na okładce sprawiły, że od razu zaczęłam ją czytać. Wciągnęła mnie, bo jest napisana w bezpośrednim, swobodnym stylu (czuć, że autorka ma charyzmę) i akurat potrzebowałam tego typu książki – dającej kopa w tyłek.

książki o ilustracji

Książki o ilustracji

Zawodowo i z pasji zajmuję się ilustrowaniem, więc w mojej biblioteczce nie mogło zabraknąć książek podejmujących temat ilustracji. Są to różnego rodzaju książki – przede wszystkim albumy, wywiady z twórcami, a także poradniki.

Interesujesz się ilustracją? Sprawdź, co warto przeczytać i w jaki sposób poszerzać swoją wiedzę (i umiejętności)?

książki o sztuce

5 książek ze sztuką w tle

Sztuka odgrywa ważną rolę w moim życiu. Nie tylko tworzę, ale interesuję się innymi twórcami. Dlatego w mojej bibliotece sporo miejsca zajmują książki o sztuce. Od biografii ciekawych artystów, poprzez biografie fabularyzowane, powieści, w których przewija się motyw sztuki lub artysty, aż po opracowania o historii sztuki.

W tym wpisie przedstawię 5 książek, które właśnie w taki różny sposób nawiązują do sztuki. To propozycje dla wszystkich artystycznych dusz (i nie tylko).