Blog

Rób to, co kochasz, zarabiaj
i ciesz się niezależnością!

Dziwne rytuały i sposoby na kreatywność – kulisy pracy wielkich twórców

 

sposoby na kreatywność

Lubisz zaglądać za kulisy pracy kreatywnych osób? Ja bardzo. Nie tylko z czystej ludzkiej ciekawości. Proces twórczy jest dla mnie zawsze bardzo fascynujący. I tak, Mason Currey w swojej książce „Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły” ukazuje nam kulisy pracy 161(!) wielkich twórców z różnych dziedzin.

Czytaj więcej
rodzaje infografik

Jak infografiki pomagają w budowaniu marki?

Budujesz swoją markę? Zatem koniecznie przeczytaj, w jaki sposób mogą Tobie w tym pomóc infografiki. Infografiki to świetny sposób, aby przekazać określony komunikat. Dobrze zaprojektowane, ciekawe infografiki pokażą wartość Twojej marki oraz korzyści, jakie przynosi swoim odbiorcom. Warto wykorzystać ich potencjał!

Czytaj więcej

Podsumowanie 2016 roku i moje plany na 2017

Trwa czas podsumowań kończącego się roku i tworzenia planów na ten nowy – 2017 rok :)  Również dla mnie jest to bardziej refleksyjny czas, chociaż w tym roku jest trochę inaczej, ponieważ nie mam poczucia, że coś zostawiam, odkreślam grubą krechą, a planuję jakiś nowy start. Co prawda jestem osobą, która lubi zaczynać wszystko od poniedziałku, pierwszego dnia miesiąca itp. Tylko właśnie obecnie postanowiłam trochę z tym zawalczyć i moje pozytywne plany i cele na najbliższy rok zaczęłam realizować już pod koniec 2016 roku :)

Czytaj więcej

12 działań budowania trwałego szczęścia – INFOGRAFIKA

infografika

12 działań budowania trwałego szczęścia według Sonji Lyubomirsky – z tymi zasadami po raz pierwszy spotkałam się czytając książkę „Chcieć mniej” Katarzyny Kędzierskiej. Wydały mi się wtedy bardzo trafne i takie… praktyczne. Zainspirowały mnie nie tylko do wprowadzenia niektórych z nich w życie, ale i do pracy twórczej. Tak powstała infografika o szczęściu, którą dzisiaj się z Tobą dzielę.

Czytaj więcej
wyzwanie rysunkowe

Dlaczego warto brać udział w kreatywnych wyzwaniach?

Sposobów na pobudzenie kreatywności jest wiele. Dzisiaj polecę jeden z nich, który jakiś czas temu miałam okazję poznać i przetestować. Jest to udział w jakimś otwartym, kreatywnym wyzwaniu. Kreatywne wyzwanie nie tylko zmotywuje nas do tworzenia, ale przyniesie sporo innych korzyści – także w ramach rozwoju zawodowego. Dlatego jeśli jesteś na przykład freelancerem z branży kreatywnej, to koniecznie przeczytaj jakie zalety może mieć udział wyzwaniu kreatywnym, a później sprawdź na własnej skórze 😉

Czytaj więcej
Strona 1 z 1812345...10...Ostatnia »