Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

5 kroków do znalezienia lub stworzenia sobie wymarzonej pracy [INFOGRAFIKA]

Gosia Zimniak / ROZWÓJ  / 5 kroków do znalezienia lub stworzenia sobie wymarzonej pracy [INFOGRAFIKA]

5 kroków do znalezienia lub stworzenia sobie wymarzonej pracy [INFOGRAFIKA]

Mamy, wracamy – do aktywności zawodowej, do własnych ambitnych planów, do rozwoju osobistego – taki opis widnieje na tylnej okładce książki Marty Waszczuk (wyd. Mamania). I na pierwszy rzut oka stwierdziłabym, że książka „Mamy, wracamy” nie jest dla mnie. W końcu przez ten pierwszy rok mojego macierzyństwa nigdzie się nie wybrałam. Zajmując się synkiem, w miarę możliwości starałam się być aktywna zawodowo, ciągle miałam w głowie swoje ambitne plany i działałam w celu ich realizacji (niektóre z nich już za chwilę ujrzą światło dzienne), sporo się rozwinęłam… Pomimo tego książkę przeczytałam i wyniosłam z niej dużo ciekawych oraz przydatnych rzeczy, dzięki których mogłam na nowo przyjrzeć temu co robię i zaplanować działania.

Marta Waszczuk w swojej książce można powiedzieć, że przeprowadza przez proces odkrywania tego, co tak naprawdę chce się robić w życiu. Proponuje narzędzia i ćwiczenia do tego, aby lepiej poznać siebie – odkryć swoje mocne strony, wartości, osobowość, sformułować realne cele, zmotywować się do działania. Pokazuje możliwości, jakie ma w dzisiejszym świecie młoda mama (np. etat, freelance, spółka, franczyza itp.), daje praktyczne wskazówki (np. Jak założyć działalność gospodarczą?, Jak zbudować sieć wsparcia?, Jak radzić sobie ze stresem?). A wszystko to okraszone jest inspirującymi wypowiedziami innych mam, które wzięły sprawy zawodowe w swoje ręce. A co najważniejsze – bez lukru i mydlenia oczu: W tej książce nie znajdziesz magicznych zaklęć, dzięki którym twoje życie samo zmieni się na lepsze – pisze autorka. Tylko aktywne korzystanie z wiedzy i inspiracji oraz działanie przynosi zmiany. Jak zacząć działać? Można skorzystać z poniższych pomysłów, które bardzo mi się spodobały, więc postanowiłam przedstawić je w formie infografiki.

Polecam książkę „Mamy, wracamy” nie tylko wracającym do aktywności zawodowej mamom 🙂 Należy zaznaczyć, że Marta Waszczuk jest nie tylko potrójną mamą, ale i certyfikowanym coachem i trenerem biznesu, a podobnej książki z ćwiczeniami i osadzonej w polskich realiach jeszcze nie spotkałam 🙂