Na blogu

Wciśnij enter aby wyszukać

10 cytatów dla marzycieli

Gosia Zimniak / CZAS WOLNY  / 10 cytatów dla marzycieli
początkujący freelancer

10 cytatów dla marzycieli

Marzenia – chyba każdy człowiek je ma… Czasami są konkretne, jak np. chęć zmiany pracy czy założenia własnego biznesu, czasami operują ogólnikami – marzymy po prostu o szczęściu i o lepszym życiu. I chociaż internetowy słownik języka polskiego PWN, podając definicję marzeń, wskazuje na takie ich cechy, jak nierealność czy bierność („ciąg myśli i wyobrażeń powstających podczas snu”), bez nich byśmy nic nie osiągnęli, a życie by nie miało takiego smaku…

W związku z tym, że Freelancerka nie może funkcjonować i rozwijać się bez marzeń, przedstawiam Wam 10 moich ulubionych cytatów związanych z tym tematem, z których można wyciągnąć wnioski:
  • Marzenia są nie tylko dla dzieci (gdzieś przeczytałam ostatnio stwierdzenie, że marzymy będąc dziećmi, w dorosłym życiu wyznaczamy sobie cele).
  • Wszystko zaczyna się od marzeń. To marzenia w końcu są początkiem wielu osiągnięć, sukcesów czy wynalazków.
  • Nie należy się bać tego, że po spełnionych marzeniach pozostanie pustka… Jak w wielu aspektach życia – również jeśli chodzi o marzenia – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej marzeń spełnimy, tym więcej kolejnych pojawi się w naszej głowie.
  • Marzenia dodają powera naszym celom. Bez marzeń – bez emocji, jakie one wywołują, nasze cele stają się po prostu kolejnymi punktami do odhaczenia na naszej liście rzeczy do zrobienia.
  • Nie wystarczy marzyć i czekać na cud, żeby marzenia się spełniły. Trzeba działać!

marzenia

Spełniasz swoje marzenia? Jakie marzenie spełniło się Tobie ostatnio?